Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.02.2017 13:57
The Legend of Zelda: Breath of the Wild w złocie! Nintendo świętuje
1155V

The Legend of Zelda: Breath of the Wild w złocie! Nintendo świętuje

Odczuliście dzisiejszej nocy mocne tąpnięcie, okoliczne wilki zawyły po godzinie 3:00, a na niebie zamiast duszącego smogu, pojawiła się złota aura? To nie przypadek. Nintendo oficjalnie zakończyło prace nad The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

3 marca 2017 roku na rynku zadebiutuje Nintendo Switch. Jest to zupełnie nowy sprzęt japońskiej korporacji, który łączy konsolę przenośną ze stacjonarną. Jedną z najważniejszych gier na premierę urządzenia jest bez wątpienia nowa Zelda.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild w Encyklopedii PPE.pl

W styczniu 2013 roku na specjalnej odsłonie Nintendo Directa pojawił się Eiji Aonuma, który potwierdził przygotowanie zupełnie nowej odsłony The Legend of Zelda na Nintendo Wii U. Gracze długo czekali na tę opowieść, ale w końcu możemy mieć pewność, że tytuł trafi do wszystkich zainteresowanych już 3 marca.

W nocy naszego czasu odbyła się specjalna impreza deweloperów The Legend of Zelda: Breath of the Wild, którzy w końcu mogli odetchnąć po wielu długich miesiącach kreowania opowieści. Ciekawostką na pewno jest sytuacja, że autorzy „osiągnęli złoto” na prawie miesiąc przed debiutem.

Warto tutaj na pewno wspomnieć o licznych plotkach, według których gra miała nie zadebiutować na premierę przez liczne błędy – gdyby ta informacja była choć po części prawdą, to deweloperzy do ostatniego dnia spędzaliby po kilkanaście godzin dziennie nad polerowaniem przygody.

Teraz możemy oficjalnie szykować pieniążki, wypisywać prośbę o urlopy i wysyłać najbliższych do rodziny.

Materiał: Sceny z redakcji 

Tagi: Nintendo Nintendo Switch the legend of zelda: breath of the wild wii u złoto