Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.02.2017 19:05
Dissidia Final Fantasy trafi na konsole z trybem fabularnym
592V

Dissidia Final Fantasy trafi na konsole z trybem fabularnym

Square Enix nadal nie może oficjalnie przedstawić konsolowej wersji Dissidia Final Fantasy, ale przynajmniej otrzymaliśmy powód długiego przenoszenia gry z automatów. Tytuł w wersji na PlayStation 4 zostanie upiększony trybem fabularnym. 

Dissidia Final Fantasy została zapowiedziana w lutym 2015 roku. Tytuł na początek trafił na automaty, ale w dniu pierwszej prezentacji, Square Enix oficjalnie wspomniało, że zamierza przenieść grę również na konsole. Produkcja od tego czasu znacznie wzrosła, Japończycy przygotowali wiele dodatkowej treści, ale nadal musimy czekać na oficjalną prezentację wersji na PlayStation 4.

Dissidia Final Fantasy w Encyklopedii PPE.pl

Dissidia Final Fantasy to wielki projekt, który jest wciąż rozwijany przez Japończyków. Ichiro Hazama – producent – oraz Takeo Kujiraoka – reżyser – postanowili wyjaśnić długie wyczekiwanie na konsolową wersję.

Hazama podkreślił, że gra nie zostanie zapowiedziana na ceremonii otwarcia rocznicy 30-lecia Final Fantasy, ponieważ edycja wciąż nie jest gotowa. Jednak w tym wypadku nie otrzymamy zwykłego portu z automatów, bo autorzy przygotują istotną nowość – tryb fabularny. Oczywiście głównym wariantem zabawy nadal będzie czysta walka, ale twórcy zdecydowali się dodać dodatkową zawartość, którą podobno oczekują fani.

Jest to naprawdę dobra wiadomość, bo widać, że deweloperzy planują znacząco powiększyć tytuł. Miejmy nadzieję, że konkretne informacje zostaną opublikowane podczas tegorocznego E3.

Materiał: Dissidia Final Fantasy Arcade - Special Trailer

Tagi: dissidia final fantasy PlayStation 4 Square Enix Team Ninja