Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.02.2017 19:01
EA: Nowe IP BioWare, Star Wars: Battlefront i Need for Speed
4781V

EA: Nowe IP BioWare, Star Wars: Battlefront i Need for Speed

Na spotkaniu z inwestorami Electronic Arts przedstawiło najbliższe plany, które na pewno zainteresują wielu czytelników PPE. Firma już wkrótce wrzuci na rynek między innymi trzy produkcje, a jedną z nich jest zupełnie nowe IP znanego studia BioWare.

Electronic Arts postanowiło podsumować ostatnie miesiące, a jednocześnie firma przedstawiła najbliższe plany. Gracze mogą oczekiwać kolejnych ciekawych tytułów, które są przygotowywane przez wewnętrzne studia Elektroników.

Mass Effect: Andromeda. Świetny zwiastun zapowiada wydarzenia

Na początek warto na pewno wspomnieć o nowym IP studia BioWare. Jest to przygodówka akcji, dzięki której wspólnie ze znajomymi będziemy zwiedzać zupełnie nowe uniwersum. Gdy informacje zostały potwierdzone przez dyrektora generalnego EA – Andrewa Wilsona – BioWare postanowiło opublikować wiadomość. Twórcy zaznaczają, że chociaż kończą prace nad Mass Effect: Andromeda, to są niezwykle dumni móc już teraz wspomnieć o grze. Tytuł powstaje od 2012 roku i jest to zupełnie nowe IP (nie licencja!), w którym trafimy do nowego świata, poznamy nowych bohaterów, historie i gameplay.

„Nasza ambicja jest prosta: mając ponad 20 latach doświadczenia stworzyć coś nowego i zabawnego, dzięki czemu będziecie mogli spędzać miło czas ze znajomymi.”

Studio podkreśla, że nie ma nic bardziej ekscytującego od tworzenia zupełnie nowego IP od zera… Premiera do 31 marca 2018 roku.

To jednak nie koniec informacji – fani Star Wars: Battlefront mogą oczekiwać nowej produkcji, która zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku (2 połowa 2017 roku). W grze pojawi się:

Gra będzie znacznie większa od poprzedniej

  • Więcej map
  • Więcej bohaterów
  • Kampania fabularna
  • Gra jest kreowana przez DICE, Motive oraz Criterion

Mamy również dobrą wiadomość dla fanów szybkich samochodów. Nowy Need for Speed zadebiutuje do 31 marca 2018 roku – jest to „najbardziej ambitna i najlepiej wyglądająca produkcja w uniwersum”, która prawdopodobnie otrzyma elementy eSportowe.

Firma potwierdziła również, że nie przygotowuje Skate 4.

Tagi: