Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2017 19:14
Xbox One otrzyma wsparcie klawiatury i myszki
4736V

Xbox One otrzyma wsparcie klawiatury i myszki

Ponownie powraca temat oficjalnego podłączenia klawiatury i myszki do Xboksa One. Microsoft nadal nie poradził sobie z dodaniem pełnego wsparcia, ale gracze mogą oczekiwać stosownej aktualizacji.

Od wielu miesięcy wciąż pojawia się temat podłączenia do Xboksa One klawiatury i myszki. Microsoft ma w planach zadbanie o graczy, którzy mają problem z opanowaniem kontrolerów.

Phil Spencer o pre-orderach Scorpio: "poczekajcie do zobaczenia pierwszych gier"

Temat podłączenia klawiatury i myszki do Xboksa One nie jest nowy, ale jak widać Microsoft wciąż nie rezygnuje z tego pomysłu. Szef marki Xbox postanowił odpowiedzieć na wiadomość jednego z fanów, który zapytał, czy za pomocą takich urządzeń będzie można zagrać w Halo Wars 2?

„Nie na premierę, ale chcemy dodać takie wsparcie dla Xboksa”

Możemy w tej sytuacji sądzić, że Amerykanie faktycznie pracują nad aktualizacją, która zadowoli niektórych graczy. Mam jednak nadzieję, że ta opcja nie będzie dostępna we wszystkich trybach, bo nie wyobrażam sobie rozgrywki „klawiatura + myszka vs. kontroler” w przykładowo strzelankach. Jasne, że już teraz można podłączyć sprzęt do konsoli, ale potrzeba do tego specjalnej przejściówki, która trochę kosztuje.  

Warto na pewno przypomnieć, że nawet przed premierą Xboksa One (w 2013 roku) Microsoft wspominał o podłączeniu klawiatury i myszki do konsoli. Prace wciąż trwają, ale wkrótce mogą pojawić się konkrety.

Materiał: Xbox One - Official Trailer

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/xbox-one-could-still-get-keyboard-and-mouse-suppor/1100-6447380/

Tagi: klawiatura Microsoft myszka phil spencer xbox one