Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.01.2017 10:33
Nokia 6. Cały nakład wyprzedany w 60 sekund. Smartfon sprawdza się jako... dziadek do orzechów
5773V

Nokia 6. Cały nakład wyprzedany w 60 sekund. Smartfon sprawdza się jako... dziadek do orzechów

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o wskrzeszeniu marki Nokia, odpowiedzialnej za udane i przede wszystkim trwałe modele telefonów komórkowych. Wydawało się, że nigdy nie zobaczymy już sprzętu mobilnego sygnowanego tym logiem. Sytuacja się jednak zmieniła.

Fińskie HMD Global doszło do porozumienia z Microsoft Mobile, przejmując część akcji oraz uzyskując konieczne licencje, by wprowadzić na rynek z powrotem telefony sygnowane marką Nokia. HMD Global, rekrutujące  się z dawnych pracowników Nokii ujawniło 2 tygodnie temu swój pierwszy model smartfona o nazwie... Nokia 6.

Marka Nokia wraca na rynek

Nokia 6 to sprzęt ze średniej półki, wyposażony w system Android 7.0 (Nougat) i aluminiową obudowę. Smartfon posiada 5,5-calowy wyświetlacz, procesor Qualcomm Snapdragon 430, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB wbudowanej pamięci do wykorzystania przez system i użytkownika. Sprzęt dodatkowo wyposażono w aparaty fotograficzne 16 Mpix i 8 Mpix a także ponoć wysokiej jakości wzmacniacz audio. Cena takiego smartfona to na chińskim rynku 1699 juanów (ok. 1050 zł).

Czemu podajemy cenę w juanach? Bo na razie Nokia 6 jest produktem ekskluzywnym dla Państwa Środka. Patrząc jednak na ogromne zainteresowanie tym sprzętem, można zaryzykować stwierdzenie, że HMD Global będzie chciało niedługo wyjść poza chiński rynek.

Okazuje się, że Nokia 6 bije w Chinach rekord szybkości sprzedaży. Cały początkowy nakład rzeczonych smartfonów, szacowany na ok. 1 milion sztuk, został wyprzedany w ciągu... 1 minuty. Sieć sprzedaży Jingdong Mall, która jest ekskluzywnym dystrybutorem Nokii 6 informuje, że na razie skończyły się zapasy towaru w magazynach. Premiera sprzętu na rynku chińskim odbyła się wczoraj.

Poniżej możecie zobaczyć kilka filmików prezentujących model Nokia 6. Najciekawsze są tu testy wytrzymałości sprzętu. Jak widać aluminiowa obudowa smartfona jest bardzo solidna, można używać jej np. jako dziadka do orzechów. Model Nokia 3310 zapisał się w mobilnych annałach jako najbardziej odporny model telefonu w historii, więc dobrze wiedzieć, że HMD Global przywiązuje uwagę do tego tematu również w Nokia 6.

Źródło: http://www.phonearena.com/news/Nokia-6-sells-out-its-initial-flash-sale-in-one-minute_id90150

Tagi: chiny humor mobile nokia nokia 6 smartfony

Nie przegap