Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.01.2017 08:18
Nokia 6. Wskrzeszenie popularnej marki telefonów
3973V

Nokia 6. Wskrzeszenie popularnej marki telefonów

Kiedy w 2014 roku Microsoft przejął akcje Nokia, wydawało się, że to już definitywny koniec telefonów produkowanych pod takim szyldem. Okazuje się, że niekoniecznie.

Fińskie HMD Global doszło do porozumienia z Microsoft Mobile, przejmując część akcji oraz uzyskując konieczne licencje, by wprowadzić na rynek z powrotem telefony sygnowane marką Nokia. HMD Global rekrutuje się wg Wikipedii z "dawnych pracowników Nokii", a produkcją nowych smartfonów i tabletów zajmują się fabryki Foxconn.

Microsoft rezygnuje z marki Nokia, wprowadzając na rynek "Microsoft Lumia"

Na razie nie wygląda na to, by HMD Global chciało konkurować z iPhone'ami. Firma ujawniła już model Nokia 6, ale póki co taki sprzęt ma być sprzedawany wyłącznie w Chinach.

Nokia 6 to sprzęt ze średniej półki, wyposażony w system Android 7.0 (Nougat) i aluminiową obudowę. Smartfon posiada 5,5-calowy wyświetlacz, procesor Qualcomm Snapdragon 430, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB wbudowanej pamięci do wykorzystania przez system i użytkownika. Sprzęt dodatkowo wyposażono w aparaty fotograficzne 16 Mpix i 8 Mpix a także ponoć wysokiej jakości wzmacniacz audio. Cena to ok. 245 dolarów.

Nokia 6 trafi do sprzedaży w Chinach na początku 2017 roku. Firma podkreślała w notatce prasowej, że rynek smartfonów w Państwie Środka ma już 593 milionów użytkowników, w związku z czym "to strategiczny rynek".

Pytanie tylko czy dawniej bardzo cenione za trwałość telefony Nokia pojawią się również na rynkach zachodnich? Cóż, czekamy na komunikaty w tej sprawie. Póki co możecie nacieszyć oczy pierwszym zwiastunem Nokia 6 a także zdjęciami w naszej galerii.

Źródło: http://www.gsmarena.com/nokia_6_handson_shows_that_sweet_metal_body_in_all_its_glory-news-22613.php

Tagi: Microsoft microsoft mobile mobile nokia nokia 6 smartfony

Nie przegap