Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.01.2017 13:49
Fire Emblem Echoes, Fire Emblem Warriors i Fire Emblem Heroes. Nintendo przedstawia nowe gry
577V

Fire Emblem Echoes, Fire Emblem Warriors i Fire Emblem Heroes. Nintendo przedstawia nowe gry

Na wczorajszym Nintendo Direct nie zabrakło mocnych zapowiedzi. Japońska korporacja ujawniła trzy produkcje, które w tym roku zadebiutują jeszcze na Nintendo Switcha, Nintendo 3DS-a oraz urządzenia mobilne. 

Nintendo na prezentacji Nintendo Switch nie odkryło wszystkich najważniejszych, tegorocznych kart. Firma będzie systematycznie zapraszać fanów elektronicznej rozgrywki na specjalne Directy i wczoraj odbyła się jedna z takich imprez.

Nintendo Switch. Butelka wody za 100 dolarów

Fire Emblem Heroes to nowa odsłona znanej serii, która została przygotowana z myślą o urządzeniach mobilnych. Premiera na Google Play odbędzie się 2 lutego, a już dzisiaj zainteresowani zapiszą się do zabawy. Twórcy zdecydowali się na rozgrywkę opartą o model biznesowy free-2-play, a podczas zabawy śmiałkowie wcielą się we wszystkie najważniejsze postacie z serii Fire Emblem. Pod względem mechanizmów otrzymamy tutaj typową część. Armię będziemy kontrolować dzięki ekranom dotykowym lub w sposób tradycyjny nawigując bohaterami po mapie.

Fire Emblem Echoes to odświeżona odsłona Fire Emblem Gaiden, która dotychczas zadebiutowała wyłącznie w Japonii w 1992 roku. Jest to wyjątkowa okazja do wszystkich fanów uniwersum, którzy dotychczas nie mieli okazji zapoznać się z tytułem. Tytuł zadebiutuje 19 maja na Nintendo 3DS-ie. Twórcy postanowili w tym wypadku zająć się pełnym odnowieniem głosów herosów, a do pozycji trafił również specjalny tryb związany z eksploracją lochów.

Fire Emblem Warriors zostało już ujawnione na specjalnej imprezie Nintendo Switch, jednak tym razem otrzymaliśmy dodatkową wiadomość – gra zmierza również na Nowego Nintendo 3DS-a. Za pozycję odpowiada Koei Tecmo, ale na konkretne szczegóły musimy jeszcze zaczekać.

Na deser w 2018 roku na rynku pojawi się jeszcze jedna pozycja z serii Fire Emblem, która zmierza wyłącznie na Nintendo Switcha, jednak na poważniejsze informacje musimy jeszcze zaczekać.  

Poniżej możecie spojrzeć na pełny zapis z Directa oraz zwiastuny. 

Źródło: http://www.vg247.com/2017/01/18/fire-emblem-echoes-for-3ds-fire-emblem-warriors-for-new-3ds-and-switch-and-fire-emblem-heroes-for-mobile-all-releasing-this-year/

Tagi: fire emblem echoes Fire Emblem Heroes fire emblem warriors