Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.01.2017 12:21
Shuhei Yoshida "szpieguje" Nintendo. Phil Spencer chwali pokaz Switch
1831V

Shuhei Yoshida "szpieguje" Nintendo. Phil Spencer chwali pokaz Switch

Shuhei Yoshida, prezes SIE Worldwide Studios znany jest z dobrego kontaktu z graczami i z tego, że często pojawia się osobiście na wielu imprezach związanych z branżą gier. Również na wydarzeniach przygotowywanych przez konkurencję!

Wygląda na to, że Shuhei Yoshida lubi śledzić poczynania japońskiej konkurencji. Okazuje się bowiem, że prezes SIE Worldwide Studios pojawił się na weekendowej pierwszej prezentacji Nintendo Switch w Tokio. Znany przedstawiciel Sony nigdzie nie ogłaszał swojej obecności na imprezie, w związku z czym jego pojawienie się w hali wystawowej przeszło prawie bez echa. "Prawie", bo jeden z uczestników zauważył, że starszy pan wykonujący zdjęcia to tak naprawdę... Shuhei Yoshida.

Shuhei Yoshida znany jest tego, że uczestniczy bardzo często w różnych branżowych wydarzeniach - jak widać nie tylko organizowanych przez Sony.

Yoshida był jakiś czas temu bohaterem zabawnej wpadki japońskich dziennikarzy. Jedna z głównych stacji telewizyjnych w Japonii odwiedziła w marcu 2016 roku wystawę dotyczącą historii gier wideo, gdzie przeprowadziła wywiad z Yoshidą. Mężczyzna nie został jednak rozpoznany przez redaktorów, którzy przedstawili prezesa SIE Worldwide Studios jako "mężczyznę po pięćdziesiątce". Pomimo faktu, że Yoshida pojawił się na imprezie w związku z promocją PlayStation VR, dziennikarze pytali go o wspomnienia dotyczące Space Invaders. Shuhei Yoshida napisał jakiś czas po tym lapsusie na swoim Twitterze, że nie ma problemu z byciem nazywanym "facetem po pięćdziesiątce". Pracownik Sony umieścił też na swoim koncie twitterowym zdjęcie z telewizyjnego materiału.

Przy okazji warto wspomnieć o opinii jednej z najważniejszych osób w Microsoft. Szef działu Xbox, Phil Spencer skomentował w następujący sposób pierwszą prezentację Nintendo Switch:

"Mario wyglądał świeżo. Zelda powinna być wspaniała. Hybrydowa konsola. Ciekawe jakie nowe pomysły na granie z tego wynikną" - napisał na swoim Twitterze Phil Spencer.

Źródło: http://kotaku.com/very-suspicious-man-spotted-at-nintendos-switch-present-1791245801

Tagi: Nintendo shuhei yoshida sie worldwide studios. phil spencer Sony switch