Nintendo Switch chwalony za jakość wykonania - zdjęcia i wrażenia z pokazów!

Gry
27550V
Nintendo Switch chwalony za jakość wykonania - zdjęcia i wrażenia z pokazów!
Bartosz Dawidowski | 16.01.2017, 09:26

Nintendo wystartowało już z serią pokazów Nintendo Switch dla dziennikarzy. Możemy dzięki temu poznać pierwsze, spisywane na gorąco wrażenia redaktorów i przyjrzeć się nieretuszowanym przez sztaby speców od marketingu zdjęciom.

Swoje fotografie Nintendo Switch, które było prezentowane już m.in. w Londynie, przygotowali m.in. redaktorzy serwisów DigitalTrends i The Verge. Pytanie jak dziennikarze, którzy mieli już okazję sprawdzić nową konsolę Nintendo oceniają pierwszy kontakt z hardwarem? Trzeba powiedzieć, że reakcje są póki co raczej entuzjastyczne. Narzekania jakie się pojawiają dotyczą głównie niezbyt bogatego line-upu startowego gier. Zastanawiającą sprawą jest to, że japońska firma nie ujawniła jeszcze pełnej specyfikacji technicznej swojej konsoli. Wiadomo natomiast, że sprzęt ma wbudowane tylko 32GB pamięci przeznaczonej dla użytkownika, co może rozczarowywać. Wygląda na to, że trzeba będzie dokupić szybko większą kartę MicroSD (konsola jest wyposażona w taki port).

Nintendo Switch. Gry na 2017 rok

Jeśli chodzi o jakość wykonania, to dziennikarze mają na temat same dobre rzeczy do powiedzenia. Obudowę Nintendo Switch wykonano z porządnego plastiku. Podobno fantastycznie działa sterowanie ruchowe w Joy-conach, które jest odpowiednio precyzyjne. Powinno się to znakomicie sprawdzić w takich grach jak zwariowane Arms, które łączy patenty ze strzelaniny i gry bokserskiej.

Redaktor TheVerge napisał, że "Switch w rękach daje wrażenie najlepszej konsoli przenośnej jaką miałem przyjemność używać". Nintendo podobno idealnie przemyślało ergonomię sprzętu, którego używanie jest przyjemniejsze niż np. PS Vita. Redaktor napisał jednak, że jeśli chcemy używać Switch jako konsoli stacjonarnej w domu, to konieczny do naprawdę wygodnej rozgrywki (tak wygodnej jak na XOne i PS4) będzie zakup kontrolera Switch Pro (koszt to 70 dolarów).

Dziennikarz pracujący w Waypoint podkreśla, że Nintendo Switch wykonano z porządnych materiałów. Na matowej obudowie konsoli nie widać odcisków palców (wypada to ponoć znacznie lepiej od GamePada Wii U). "Sprzęt jest na tyle solidny, że pewnie przeżyłby spokojnie upadek z wysokości pół metra" - pisze redaktor Waypoint.

Zdjęcia Switch z pokazów organizowanych przez Nintendo znajdziecie w naszej galerii. Poniżej również krótki filmik prezentujący nową konsolę.


Źródło: TheVerge, DigitalTrends, Waypoint

Komentarze (128)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper