Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.01.2017 13:39
Guerrilla Cambridge zamknięte! Sony rezygnuje ze studia po 19 latach pracy
3677V

Guerrilla Cambridge zamknięte! Sony rezygnuje ze studia po 19 latach pracy

Kolejne brytyjskie studio nie przetrwało trudnej sytuacji na rynku. Sony oficjalnie potwierdziło zamknięcie Guerrilla Cambridge, czyli formacji odpowiedzialnej za kilka ciekawych produkcji na sprzęty z logiem PlayStation. 

Guerrilla Cambridge to formacja składająca się z około 80 pracowników. Twórcy z Wielkiej Brytanii pracowali nad między innymi MediEvil, MediEvil2, czy też LittleBigPlanet (PlayStation Portable), a w ostatnich latach nad Killzone: Mercenary i RIGS: Mechanized Combat League. Studio pomagało również nad wieloma innymi projektami tworzonymi przez wewnętrze zespoły Sony.

Nowa gra Guerrilla Cambridge zaoferuje fotorealistyczne oświetlenie

Sony jednak potwierdziło najgorsze. Guerrilla Cambridge zostanie zamknięte, a ostateczna decyzja została podjęta po przejrzeniu wszystkich aktualnych projektów wewnętrznych formacji Sony. Bardzo możliwe, że to początek podobnych wiadomości, ponieważ Japończycy zamierzają dokonać pewnych zmian:

„Jest to konieczne, by wprowadzić pewne zmiany w europejskiej strukturze zespołów… W celu realizacji naszych celów strategicznych.”

Sony oczywiście „w miarę możliwości” będzie pomagać twórcom znaleźć inną prace, ale akurat w Wielkiej Brytanii znajduje się wiele doświadczonych zespołów, które na pewno chętnie przyjmą do siebie pracowników z Guerrilla Cambridge.

Dziennikarze GamesIndustry.biz otrzymali potwierdzenie, że aktualnie inne studia nie są zagrożone.

Materiał: Killzone: Mercenary - Gameplay Trailer

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-01-12-guerrila-cambridge-to-close

Tagi: Guerrilla Cambridge playstation 4 sony