Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2017 18:58
Gears of War: Judgment kosztowało 60 mln dolarów. Gra zarobiła jeszcze więcej
1828V

Gears of War: Judgment kosztowało 60 mln dolarów. Gra zarobiła jeszcze więcej

Gears of War: Judgment było przygotowane przez Epic Games Poland, które w czerwcu 2015 roku powróciło do nazwy People Can Fly. Produkcja rodzimej ekipy kosztowała mnóstwo gotówki, ale projekt zarobił naprawdę sporo. 

Pod koniec ubiegłego roku wierni miłośnicy uniwersum Gears of War zapoznali się z oczekiwaną przez wielu czwórką. Nie możemy jednak zapomnieć, że przed tą opowieścią swoje 5 minut wykorzystała ekipa People Can Fly. Studio przygotowało Gears of War: Judgment, które zarobiło sporo gotówki.

Gears of War 3 na PlayStation 3! Zobaczcie rozgrywkę z hitu Epic Games na sprzęcie Sony

Tim Sweeney w ostatniej rozmowie zdradził, że Gears of War: Judgment kosztowało 60 milionów dolarów. Kwota potrafi odstraszyć, ale dyrektor generalny Epic Games zaznaczył jednocześnie, że tytuł zarobił 100 milionów dolarów.

„Zabawne rzeczy wydarzają się na rynku konsol. Budżety znacznie rosną. Pierwsze Gears of War kosztowało 12 milionów dolarów i zarobiło dla nas 100 milionów dolarów. Ale Gears of War: Judgment kosztowało około 60 milionów dolarów, a zgarnęło koło 100 milionów.”

Są to spore ciekawostki, które pokazują, że chociaż Gears of War: Judgment jest uważane za najsłabszą odsłonę serii, to i tak pozycja cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród graczy.

 Należy pamiętać, że Epic Games sprzedało markę Gears of War Microsoftowi, który zatrudnił do przygotowania kolejnych odsłon formację The Coalition. To właśnie to studio stworzyło Gears of War 4 (wcześniej Zipline Studios, Microsoft Game Studios Vancouver oraz Black Tusk Studios), któremu przewodzi Rod Fergusson. Kanadyjczyk pracował nad wszystkimi odsłonami serii.

Zwiastun: Gears Of War: Judgment

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/gears-of-war-judgment-cost-60-million-and-made-100/1100-6446746/

Tagi: epic games poland gears of war: judgment microsoft People Can Fly

Nie przegap