SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.12.2016 16:57
Rime nie jest już ekskluzywnym tytułem na PlayStation 4. Gra zmierza na Xbox One, Nintendo Switch i PC
742V

Rime nie jest już ekskluzywnym tytułem na PlayStation 4. Gra zmierza na Xbox One, Nintendo Switch i PC

Sony przez lata prezentowało graczom Rime, ale firma postanowiła odciąć się od produkcji. Twórcy dość szybko znaleźli nowego wydawcę, więc w tej sytuacji mogliśmy się spodziewać, że gra zadebiutuje na kolejnych platformach. Dzisiaj znamy konkrety.

Sony zaprezentowało Rime w 2013 roku. Od tego czasu zobaczyliśmy kilka fragmentów rozgrywki, ale według Sony deweloperzy oszukali korporację i prezentowali nieprawdziwy gameplay. Japończycy oczywiście w tej sytuacji postanowili odciąć się od pozycji, ale twórcy znaleźli nowego wydawcę.

Grey Box i Six Foot to nowi partnerzy Tequila Works i dzisiaj możemy poinformować, że gra zadebiutuje również na Xboksie One, Nintendo Switch i komputerach osobistych. Na brazylijskiej stronie klasyfikującej pozycje pojawiła się dokładna lista platform.

Jest to bardzo pozytywna wiadomość, ale czy warto jeszcze czekać na Rime? Podobno tak, ale na konkrety mamy zaczekać do początku 2017 roku.

Dla przypomnienia, tak o grze i współpracy z nowymi firmami wypowiedział się Raúl Rubio Munárriz, CEO i dyrektor kreatywny studia Tequila Works:

"Zawsze chcieliśmy, żeby RiME zawładnął wyobraźnią graczy, oddając wrażenie znane z dzieciństwa, kiedy to po raz pierwszy doświadczaliśmy czarów opowieści na dobranoc. Jesteśmy podekscytowani tym, że nasi partnerzy - Grey Box i Six Foot - są tak samo jak my oddani wizji przełożenia tak bardzo osobistego projektu na rzeczywistość."

Źródło: Twitter.com

Tagi: