The Last Guardian nie przebił się nawet do pierwszej piątki w rankingu sprzedaży z Wielkiej Brytanii

News
2995V
The Last Guardian nie przebił się nawet do pierwszej piątki w rankingu sprzedaży z Wielkiej Brytanii
Bartosz Dawidowski | 12.12.2016, 12:18

Czy The Last Guardian i Final Fantasy XV mają szansę w komercyjnym starciu z takimi tuzami jak FIFA 17 i Battlefield 1 na rynku brytyjskim? Grupa GfK Chart-Track pomaga w odpowiedzi na to pytanie.

Gfk Chart-Track jak co tydzień opublikowało nowy ranking sprzedaży z rynku brytyjskiego. Niestety wieści płynące z tego raportu nie są optymistyczne dla osób, które interesują się czymś więcej, niż strzelaninami FPP i piłką nożną.

Pomimo dobrych recenzji The Last Guardian nie zdołał wejść nawet do pierwszej piątki w rankingu sprzedaży. Taka sytuacja może dziwić, bo wynik pochodzi z premierowego tygodnia sprzedaży gry. Debiutującą produkcją było też Dead Rising 4, które zajęło piąte miejsce w rankingu.

Nie najlepsze miejsce zajęło Final Fantasy XV, biorąc pod uwagę jak świeża jest ta produkcja. Dwa tygodnie temu ten wyczekiwany od wielu lat tytuł zajął drugą pozycję i chyba wygląda na to, że już nie przebije się na pozycję lidera.

Na podium bez większych zmian. Pierwsze miejsce zajmuje Infinite Warfare, drugie FIFA 17 a trzecie Battlefield 1.


Ranking sprzedaży gier z UK (3-10 grudnia):

1 Call of Duty: Infinite Warfare
2 FIFA 17
3 Battlefield 1
4 Final Fantasy XV
5 Dead Rising 4
6 Watch Dogs 2
7 The Last Guardian
8 Pokemon Sun
9 Skyrim: Special Edition
10 Pokémon Moon

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2016-12-12-the-last-guardian-outsells-shadow-of-the-colossus-but-fails-to-reach-no-1

Komentarze (153)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych