A jednak! Nintendo zamierza wciąż produkować Nintendo Wii U

News
1226V
A jednak! Nintendo zamierza wciąż produkować Nintendo Wii U
Wojciech Gruszczyk | 02.11.2016, 14:25

Wczoraj wszystkie branżowe portale donosiły o śmierci Nintendo Wii U. Według Brytyjczyków Japończycy postanowili dłużej nie produkować urządzenia, ale w tej sprawie postanowili wypowiedzieć się sami zainteresowani. Rzecznik Nintendo zaprzeczył informacji. 

Brytyjskie Eurogamer w ostatnim miesiącach prezentował naprawdę gorące przecieki. To właśnie ta ekipa informowała o PlayStation 4 Pro, a nawet konstrukcji Nintendo Switch. Jak się jednak okazuje dziennikarze nie zawsze otrzymują poprawne informacje.

Wczoraj świat obiegła wiadomość o zakończeniu produkcji Nintendo Wii U, ale dzisiaj rzecznik Nintendo wydał poniższe oświadczenie:

„Nie ma zmian w stałej produkcji Nintendo Wii U. Nawe jeśli Nintendo Switch trafi do sprzedaży, planujemy produkcję Nintendo Wii U.”

Sytuacja jest ciekawa, bo najwidoczniej Nintendo zamierza wciąż produkować aż trzy konsole – Nintendo Switch, Nintendo 3DS i Nintendo Wii U. W ostatniej wypowiedzi szef Big N podkreślił, że nowe urządzenie ma współegzystować na rynku z 3DS-em.

To może teraz zapowiedź kilku mocnych tytułów…? ;)

Źródło: https://www.vg247.com/2016/11/01/nintendo-will-cease-production-of-wii-u-by-the-end-of-the-week-report/

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper