Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.10.2016 09:41
Evolve w modelu free-to-play nie chwyciło; Turtle Rock kończy wsparcie dla strzelaniny
1807V

Evolve w modelu free-to-play nie chwyciło; Turtle Rock kończy wsparcie dla strzelaniny

Przejście Evolve na model biznesowy free-to-play miało być prawdziwym renesansem dla tej strzelaniny. Okazuje się, że taki manewr nie przynosi chyba założonych rezultatów finansowych.

Były wielkie plany, emocjonujące komentarze twórców, zapowiedzi świeżych trybów... a wyszło z tego chyba rozczarowanie. Ekipa Turtle Rock napisała na swojej oficjalnej stronie, że kończy swoją przygodę z Evolve. Nie możemy w związku z tym liczyć na powstawanie rozszerzeń czy aktualizacji do tej strzelaniny.

"Spędziliśmy wspaniałe 5 lat na planecie Shear, ale to nadal za mało. Chcieliśmy zrobić znacznie więcej, ale niestety dzisiaj mamy ostatnią okazję by pracować nad Evolve".

Nie oznacza to, że 2K Games zamknie nagle serwery Evolve. Tytuł będzie nadal oferowany w formule free-to-play (z miktroranskacjami) na pecetach. Wydawca twierdzi, że "będzie dalej rozważać przeniesienie tego doświadczenia na konsole". Wydanie gry w tej formie na XOne i PS4 bez wsparcia deweloperów z Turtle Rock wydaje się jednak bardzo mało prawdopodobne.

Wydawca gry potwierdził na swoim blogu, że nie planuje dalszych aktualizacji Evolve. 2K uznaje "produkcję Evolve Stage 2 za kompletną".

Źródło: https://talk.turtlerockstudios.com/t/our-final-message-to-our-evolve-community/106117

Tagi: 2K Games evolve PC ps4 turtle rock studios xone