Aleksander Morcinek Aleksander Morcinek 25.10.2016 13:53
Elite Dangerous Guardians już jest!
1203V

Elite Dangerous Guardians już jest!

Najlepszy obecnie sumulator galaktyki, nieustannie odwiedzanej przez dziesiątki tysięcy graczy w swoich maszynach, doczekał się kolejnej dużej aktualizacji. Wielkie spektrum możliwości w tym kosmicznym sandboxie zostało jeszcze powiększone o szereg bardzo ciekawych opcji zabawy. Gracze XO i PC mają się na co cieszyć.

Główną atrakcją, na którą się powołuje już sama nazwa dodatku, to "strażnicy" - czyli opcja zakupienia małych myśliwców oraz wynajęcia dla nich pilotów celem wzmocnienia obrony naszych - np. transportowych czy bojowych - statków. Piloci mają możliwość się pod naszą banderą rozwijać (o ile przeżyją ;)), a jeśli to my zdecydujemy się wsiąść do małego myśliwca, to oni przejmują kontrolę nad statkiem matką. Chyba będzie warto zainwestować w kogoś o wyższych kwalifikacjach...

Dodatkowo poszerzona i uatrakcyjniona została zabawa w explorację i możemy się spodziewać wielu ciekawych przeżyć związanych z badaniami ruin po innych cywilizacjach (seria powoli przygotowuje nas na pojawienie się rasy obcych).

Dla chętnych pomyślano o nowym transportowcu przeznaczonym do przewozu ludzi. Od "zwykłych" po persony VIP. "Beluga Liner" to jednak kolos, którego cenę będę sprawdzał mocno trzymając się podparć fotela ;)

Poniżej małe streszczenie możliwości jakie niesie ze sobą patch 2.2.

Ponieważ obecnie w ED:H dużo gram, cieszę się niezmiernie i nie umiem się doczekać wieczorem sprawdzić przynajmniej części nowości jakie ta łatka ze sobą niesie (poprawę grafiki także, w szczególności względem powierzchni planet np. gejzerów, czy lepiej oznaczonych kanionów na mapie galaktyki - nic tylko zorganizować wyścigi). Osoby niezdecydowane może znajdą w powyższym filmiku zachętę, gdzie uczciwie zaznaczę, że gra jednak nie każdemu musi podejść, o czym już wspomniałem niedawno na blogach.

Jako uzupełnienie napiszę, że w przyszłym roku ma pojawić się dodatek pozwalający tworzyć własne awatary, by docelowo móc poruszać się swobodnie po kabinach - i nie tylko - swoich maszyn.

Kto gra, ten ma powód do radości, kto zaś nie gra, ma powód do zastanowienia się nad ew. inwestycją nie tylko pieniędzy, ale i bardzo dużej ilości wolnego czasu.

Poniżej nieco bardziej szczegółowo przedstawiający zmiany filmik - nowe wnętrza stacji, możliwość magazynowania towarów lub wyposażenia statku, czy tez opcja przywoływania innych  posiadanych statków z oddalonych baz.

Tagi: Elite Dangerous Horizons