Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.08.2016 15:25
Dear Esther w końcu otrzymało datę premiery na konsole. Twórcy opublikowali zwiastun
488V

Dear Esther w końcu otrzymało datę premiery na konsole. Twórcy opublikowali zwiastun

The Chinese Room zakończyło prace nad przygotowaniem nowej wersji Dear Esther. Deweloperzy postanowili opowiedzieć swoją historię kolejnym graczom i dzięki temu produkcja trafi na PlayStation 4 i Xboksa One. Wspólnie z datą premiery otrzymaliśmy nowy zwiastun. 

Dear Esther zadebiutowało już w 2008 roku jako darmowa modyfikacja, ale autorzy postanowili rozwinąć grę i zaoferować opowieść graczom na komputerach osobistych w 2012 roku. Od tego czasu świat zapomniał o historii, ale Brytyjczycy postanowili odgrzebać projekt. Studio właśnie potwierdziło, że wersja na PlayStation 4 i Xboksa One zadebiutuje 20 września.

The Chinese Room zajęło się drobnym odświeżeniem opowieści, dodano osiągnięcia i trofea oraz zaprojektowano nowy tryb z komentarzem dewelopera. Gra w swoim czasie zebrała pięć nagród BAFTA i została doceniona za nietypowy sposób prowadzenia narracji, ale nie ukrywajmy – nie każdemu taka forma rozgrywki przypadnie do gustu. W Sieci pojawiło się sporo negatywnych komentarzy krytykujących „symulatora chodzenia”.

Warto jednak zwrócić uwagę, że to właśnie ten tytuł zapoczątkował kreowanie podobnych przygód – w ostatnich miesiącach na rynku debiutował między innymi Firewatch, Gone to the Rapture, czy też Gone Home.

Opowieść została wyceniona na około 40 zł, a na deser możecie spojrzeć na nowy zwiastun: 

Źródło: Twitter.com

Tagi: data premiery dear esther the chinese room