Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.08.2016 08:44
Napływają wrażenia o PS4 Slim: nowy DualShock 4 "solidniejszy", konsola się nie grzeje
7765V

Napływają wrażenia o PS4 Slim: nowy DualShock 4 "solidniejszy", konsola się nie grzeje

Długi unboxing PS4 Slim, który pojawił się w Sieci przedwczoraj wywołał ogromne emocje, ale filmik sporządzony przez ekipę ZRZ oczywiście nie wyczerpał tematu nowego hardware’u.

Z Sieci napływają do nas kolejne doniesienia dotyczące PlayStation 4 Slim. Tym razem możemy poczytać co nieco o zmianach dotyczących nowej wersji DualShocka 4. Poniżej zbieramy wrażenia z korzystania z PS4 Slim, które spisał na Twitterze m.in. użytkownik Shortman82, któremu udało się kupić sławny już egzemplarz PS4 Slim, wystawiony w serwisie Gumtree.

Jeśli chodzi o DualShock 4, to użytkownicy zgłaszają, że konstrukcja pada jest "trochę solidniejsza, jakby zbudowana z lepszych materiałów". Przyciski i gałki analogowe mają dokładnie te same wymiary i wysokość, co na zwykłym DualShocku 4.

Jeśli martwicie się o zużycie baterii przez dodatkową diodę rzekomo umieszczoną u góry Touchpada, to możecie już się uspokoić. Pad ma taki sam zestaw diod jak dawniej. Po prostu górna część Touchpada jest w pewnym stopniu transparentna, dzięki czemu widać światło w tym miejscu. Bateria, z której korzysta nowa wersja DualShocka 4 to ten sam akumulatorek 1000 mHa co dawniej. Być może jednak Sony jakoś zoptymalizowało zużycie energii kontrolera, bo wg użytkownika Shortman82 kontroler oszczędniej obchodzi się z naładowaną baterią, niż oryginalna wersji DualShocka 4. Po podłączeniu kabla USB można wybrać w menu konsoli czy chcemy korzystać w procesie komunikacji z konsolą Bluetooth czy protokołów USB.

W menu konsoli nie znajdują się żadne nowe opcje dotyczące rozdzielczości itp. Być może coś zmieni się pod tym względem po opublikowaniu firmware'u 4.0. PS4 Slim działa podobno "niewiarygodnie cicho" i w ogóle nie wykazuje oznak grzania się pod obciążeniem.

Użytkownik Shortman82 opublikował dwa zdjęcia. Na jednym z nich widać w szczegółach, jak prezentuje się przycisk zasilania PS4 Slim, wyposażony w diodę LED.

Na stronie brytyjskiego "lombardu" CEX pojawiła się oferta kupienia PS4 Slim z ceną 380 funtów. Nie należy się jednak sugerować tą kwotą, ponieważ CEX nie jest zwykłą siecią sprzedazy detalicznej. Na ujawnienie ceny sprzętu poczekamy do 7 września, czyli do konferencji prasowej Sony.

Tagi: PlayStation 4 Slim ps4 ps4 slim sony zdjęcia