Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.08.2016 08:09
Nowy exclusive PS4 z pierwszym gameplayem - gra ojca Harvest Moon to zabawa w ewolucję
1561V

Nowy exclusive PS4 z pierwszym gameplayem - gra ojca Harvest Moon to zabawa w ewolucję

Minecraft osiągnął tak wielki sukces, że kolejni twórcy chcieliby ugryźć choć kawałeczek z tego finansowego tortu dla siebie. Dotyczy to deweloperów również z Japonii. Po Square Enix autor serii Harvest Moon prezentuje, czym się inspirował w ostatnich miesiącach. AKTUALIZACJA: gra trafi do Europy/USA!

We wczorajszym wydaniu Famitsu pojawiły się pierwsze screenshoty z Birthdays, które jest exclusivem na PS4. Grę przygotowuje Yashuhiro Wada czyli ojciec serii Harvest Moon.

Produkcja powstaje w studiu Arc System Works. Zadaniem gracza w Birthdays jest nie tylko przetwarzanie terenu i konstruowanie jak w Minecraft. W Birthdays tematem przewodnim jest ewolucja biologiczna organizmów. Przechodzić mamy od rozmaitych form płazów, gadów, a nawet istot człekokształtnych, obserwując jak ciągle rozwijające się istoty koegzystują ze sobą w tym samym środowisku.

Zmiany w klimacie, rzeźbie terenu i upływ czasu będą mieć wpływ na rodzaje zwierząt, które będą się rodzić. Po "wytworzeniu" w ten sposób nowego organizmu można go zarejestrować w swojej bibliotece.

Niestety screeny pozostawiają trochę do życzenia jeśli chodzi o ich jakość, bo to tylko kiepskie skany z Famitsu. Czekamy na lepszą jakość grafik.

Demo gry pojawi się na TGS 2016.

Tytuł trafi na rynek europejski i amerykański, grę przetłumaczy NIS America. Japońską premierę zaplanowano na 19 stycznia 2017 r.

Poniżej znajdziecie właśnie udostępniony gameplay!

 

 

Tagi: birthdays famitsu harvest moon screeny