Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.08.2016 14:34
Strach ma dziwne oczy. Zobaczcie rozgrywkę z Little Nightmares
727V

Strach ma dziwne oczy. Zobaczcie rozgrywkę z Little Nightmares

Japońskie Bandai Namco przed targami w Kolonii zaprezentowało Little Nightmares. Grę mogliście znać pod nazwą Hunger – Tarsier Studios pracuje nad pozycją od połowy 2014 roku – ale po długiej ciszy otrzymaliśmy konkrety. Twórcy pojawili się z produkcją w Kolonii i dzięki temu możemy spojrzeć na gameplay.

Szwedzi z Tarsier Studios od wielu lat współpracują z Sony. To właśnie ta ekipa przygotowała między innymi Tearaway Unfolded, czy też zajmowała się kolejnymi rozszerzeniami lub portami produkcji z serii LittleBigPlanet.

Autorzy postanowili  zaprezentować swoją nową produkcję szerokiej publiczności i właśnie z tego powodu możemy spojrzeć na Little Nightmares. Małe koszmary to dość nietypowa produkcja, w której wcielamy się w małego bohatera przemierzającego mieszkanie z przerażającymi stworami. Na pierwszym etapie możemy spojrzeć na kucharza, który bardzo chętnie rozprawi się z protagonistą za pomocą ogromnego noża. 

Rozgrywka w głównej mierze polega na przechodzeniu przez lokacje, ale na uwagę na pewno zasługuje mroczna atmosfera. Autorzy budują wrażenia przez dźwięk oraz pracę kamery – świetnie brzmi bicie serca w momencie bliskiego spotkania z przeciwnikiem.

Tytuł zapowiada się na przyjemną ciekawostkę, o której warto pamiętać. Nie będzie to typowy horror, ale deweloperzy mogą nas wielokrotnie przestraszyć.  

Źródło: YouTube.com

Tagi: gameplay Gamescom 2016 Little Nightmares tarsier studios