Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 15.08.2016 18:12
Samus wraca z odsieczą na nowym gameplayu z Metroid Prime: Federation Force
506V

Samus wraca z odsieczą na nowym gameplayu z Metroid Prime: Federation Force

Do amerykańskiej premiery Metroid Prime: Federation Force pozostało kilka dni (w Europie ukaże się na początku przyszłego miesiąca), dlatego niebawem przekonamy się jak gra wypada w recenzjach. W sieci tymczasem pojawiają się nowe materiały video z rozgrywki.

Poniżej zamieszczamy dwa materiały video. Pierwszy to gameplay z kanału Nintendo, na którym ekipa Treehouse przechodzi w co-opie dwie misje. Drugi to film serwisu GameXplain przedstawiający walkę z bossem (lub czymś, co jak boss wygląda). To na nim pojawia się ikoniczna łowczyni głów (choć nie we własnej osobie). Samus, jak mówił producent Kensuke Tanabe z Nintendo, nie jest tym razem grywalną postacią. Zamiast tego będziemy mogli przyjrzeć się jej działaniom z innej perspektywy.

Gra niewątpliwie wygląda surowiutko czego powodem są być może jej korzenie - prace nad prototypem, który wyewoluował w Federation Force, rozpoczęły się jeszcze w czasach DS-a. Wspomniany Tanabe szlifował wówczas koncept sieciowej strzelaniny powstającej z myślą o serwisie DSiWare. Potem, gdy projekt przejęło kanadyjskie Next Level Games, gra została odłożona na bok kosztem Luigi's Mansion: Dark Moon.

Niezależnie jednak od tego jak wypadnie Federation Force fani Metroida być może nie będą musieli czekać latami na kolejną część serii. Ze słów Tanabe, które towarzyszyły zapowiedzi na zeszłorocznym E3, wynika, że zadaniem gry jest szerzej przedstawić rolę Galaktycznej Federacji w tutejszym uniwersum, zanim pojawi się prawdziwa kontynuacja Metroid Prime 3: Corruption.

Tagi: 3ds Metroid metroid prime: federation force Next Level Games