Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.08.2016 14:44
Pokemon Uranium zostało pobrane przez 1,5 mln graczy; Nintendo zablokowało dystrybucję gry
3395V

Pokemon Uranium zostało pobrane przez 1,5 mln graczy; Nintendo zablokowało dystrybucję gry

Pokemon Uranium to dobry przykład, do czego zdolne są zdeterminowane osoby, którym dać duuużo czasu (ten wspaniały fanowski projekt powstawał aż 9 lat). Niestety naszego entuzjazmu nie podziela Nintendo...

Wojciech ostrzegał już w newsie dotyczącym premiery Pokemon Uranium, że tytuł powstał bez stosownej licencji, w związku z czym warto było się pospieszyć z jej ściąganiem. Niestety mój redakcyjny kolega chyba wykrakał, bo Nintendo już przystąpiło do prawnej ofensywy, wysyłając listy do autorów Pokemon Uranium z żądaniem zaprzestania dystrybucji gry.

Linki do pobrania produkcji wyparowały już z oficjalnej strony Pokemon Uranium, ale zapewne to nie przeszkodzi osobom, które zamierzają skorzystać z systemu dystrybucji plików peer-2-peer (aka Torrentów).

Wg autorów Pokemon Uranium zostało pobrane przez 1,5 mln graczy. Twórcy ostrzegli, że warto uważać przy pobieraniu kopii gry z innych źródeł, bo można niektóre osoby mogą dystrybuować zmodyfikowane pliki. Niestety nie ma już szans na ściągnięcie gry ponownie z oficjalnej strony produkcji.

 

Tagi: humor Nintendo pc Pokemon pokémon uranium