Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.08.2016 12:53
Pokemon GO bije mobilne rekordy - gra zarobiła już 200 milionów dolarów!
682V

Pokemon GO bije mobilne rekordy - gra zarobiła już 200 milionów dolarów!

Wszyscy wiemy, że Pokemon Go cieszy się fenomenalną popularnością - gra wycięgnęła z domów miliony osób (często takich, którzy z graniem nie mają na co dzień nic wspólnego). Oczywiście taki stan znajduje odzwierciedlenie w wynikach finansowych.

Jedną z fajniejszych cech Pokemon GO jest to, że system mikropłatności w tytule jest dosyć subtelny. Niantic nie wymaga od graczy dokonywania transakcji i spokojnie można bawić się bez wykładania kasy. Kto chce jednak zaszaleć i np. kupić więcej inkubatorów jajek może to zrobić. Takie osoby de facto utrzymują serwery gry i na nich wydawca Pokemon GO zarabia krocie. Wg ostatniego raportu analityków z Sensor Tower produkcja zarobiła już 200 mln dolarów przez zaledwie 32 dni.

Pokemon GO wyprzedził już poprzednich rekordzistów na gruncie gier mobilnych, takich jak Clash Royale oraz Candy Crush Saga. W premierowym miesiącu tym pozycjom udało się zarobić "tylko" odpowiednio 125 mln dolarów i 25 mln dolarów.

Pokemon GO został pobrany już 100 milionów razy na urządzenia z systemem Android. Produkcja może pochwalić się 21 milionami aktywnych użytkowników w USA, co sprawia, że tytuł jest najpopularniejszą grą mobilną w historii tego kraju.

Wyniki Pokemon GO pewnie będą dalej wzrastać, w miarę dołączania kolejnych krajów do PokeManii (ostatnio do zabawy dołączyło oficjalnie kolejnych 15 państw). Dołożyliście do tych rezultatów swoją cegiełkę?

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/pokemon-go-made-200-million-in-first-month-report/1100-6442444/

Tagi: