Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.08.2016 08:34
No Man's Sky można przejść w 20 godzin - jest już pierwsza recenzja!
4230V

No Man's Sky można przejść w 20 godzin - jest już pierwsza recenzja!

Pierwsze kopie No Man's Sky "wypłynęły" tydzień temu, w związku z czym pewni zaangażowani gracze zaczęli już opisywać swoje wrażenia z ok. 30-40 godzin rozgrywki przy tym wyczekiwanym tytule. Niestety nie wszystkie elementy tych podsumowań były pozytywne. Jak będzie z recenzjami gry?

Niestety wydawca No Man's Sky nie spieszy się z wysyłaniem kopii recenzenckich tej produkcji przeznaczonej na PS4. Kody recenzenckie większość serwisów i magazynów ma otrzymać dzisiaj lub jutro.

Taki stan rzeczy może oczywiście budzić niepokój, bo często zdarza się w branży, że wydawcy niedopracowanych produkcji wstrzymują się do ostatnich godzin przed wysłaniem kopii recenzenckich gier. Firmy wiedzą, że "negatywne" recenzje zaszkodzą pre-orderom oraz sprzedaży bieżącej i wolą odłożyć w czasie "falę hejtu".

Póki co w Sieci pojawiła się tylko jedna recenzja No Man's Sky, które autorem jest serwis Pure PlayStation. Dziennikarz pracujący dla tej witryny wlepił No Man's Sky ocenę 8/10, twierdząc, że produkcja doskonale odtwarza wrażenie obcości i ogromu wszechświata.


"Człowiek czuje się w tym kosmosie niezwykłe mały i nieistotny. Myśl, że nigdy możesz nie spotkać drugiego człowieka grając dziesiątki godzin jest wspaniała i zarówno depresyjna. Wiesz, że gdzieś tam są inni piloci, ale przez większą ilość czasu jedyną interakcją z pozostałymi jest czytanie nazw odkrytych wcześniej planet, takich jak 'Twoja Stara'" - czytamy w recenzji z Pure PlayStation.

Recenzent z Pure PlayStation zachwyca się różnorodnością planet, których system proceduralnego generowania działa podobno naprawdę wyśmienicie (i dotyczy to również różnorodności przedziwnych zwierząt zamieszkujących planety).

Niestety występuje ponoć kilka małych problemów z grafiką. Pierwszy to wąska perspektywa widzenia (w "obiektywie" mieści się mało obiektów), a drugi to pop-in obiektów podczas latania nad powierzchnią planety.

Gra ma podobno wyśmienity soundtrack. Przejście tytułu (dotarcie do centrum galaktyki) zajmuje ok. 20-24 godzin, wliczając w to krótkie przerwy. Taki rezultat uzyskuje się jednak niezbaczając z kursu. Gracze, którzy chcą mocniej eksplorować galaktykę pobawią się przy No Man's Sky dłużej (wcześniej jeden z graczy twierdził, że przy takim stylu zabawy można liczyć na 30 godzin gameplayu).

Zasadnicze pytanie dotyczy teraz wpływu na gameplay patcha premierowego, który zostanie opublikowany dzisiaj. Deweloperzy twierdzą, że patch Day One jest bardzo ważny, a w związku z tym Sony nie rozsyłało wcześniej kopii recenzenckich No Man's Sky. Cóż, czekamy w takim razie na większą ilość recenzji już po instalacji rzeczonej aktualizacji.

Serwis Pure PlayStation ma obecnie problemy z serwerami. Tekst recenzji możecie przeczytać tutaj.

Źródło: http://pureplaystation.com/

Tagi: