Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.08.2016 16:02
Torment: Tides of Numenera również na konsolach! Klasyczny RPG zadebiutuje w przyszłym roku
1125V

Torment: Tides of Numenera również na konsolach! Klasyczny RPG zadebiutuje w przyszłym roku

Na taką wiadomość czekali fani inXile entertainment od dawna. Techland właśnie potwierdził przygotowanie Torment: Tides of Numenera również na konsole! Gra utalentowanej ekipy trafi w przyszłym roku na trzy platformy. 

O Torment: Tides of Numenera pisaliśmy na PPE kilkukrotnie. Jest to pierwsza produkcja, którą Techland wyda na całym świecie – kilka tygodni temu wspominaliśmy o rozwoju polskiego wydawcy.

Natomiast dzisiaj możemy potwierdzić, że produkcja zadebiutuje jednocześnie na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych w pierwszym kwartale 2017 roku! Jak się okazuje to właśnie sukces Wasteland 2 na konsolach sprawił, że autorzy chętnie przeniosą kolejną opowieść na urządzenia Microsoftu oraz Sony sytuację skomentował Brian Fargo, szef i założyciel studia inXile:

“Sukces Wasteland 2: Director’s Cut na konsolach i wdzięczność wyrażana przez wielu fanów za ten ruch sprawiły, że zaczęliśmy planować premierę Torment: Tides of Numenera na PlayStation 4 i Xbox One. Jesteśmy szczególnie podekscytowani partnerstwem Techlandu, który będąc równocześnie producentem gier doskonale wie, jak poprowadzić taką premierę bez ryzyka spadku jakości produktu.”

Na więcej szczegółów musimy zaczekać przynajmniej do gamescomu. Konsolowe wydanie zostanie ujawnione właśnie na imprezie w Kolonii, gdzie oczywiście nie zabraknie naszej ekipy. Na wydarzeniu otrzymamy świeżutkie materiały przedstawiające rozgrywkę. 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: inxile entertainment Techland torment: tides of numenera