Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.08.2016 12:46
Kolejna pecetowa konwersja z problemami - tym razem obrywa się Batman The Telltale Series
1435V

Kolejna pecetowa konwersja z problemami - tym razem obrywa się Batman The Telltale Series

Pierwszy odcinek Batman: The Telltale Series zebrał porządne oceny w recenzjach, ale dziennikarze grali chyba w wersje konsolowe. Duże ilości graczy zgłaszają poważne problemy z jakością edycji gry na komputerach osobistych.

Jednym z najczęstszych problemów, wymienianych w żalach wylewanych na pecetową wersję Batman: The Telltale Series jest zła optymalizacja gry. Ludzie, którzy posiadają hardware spełniający wymagania techniczne nie mogą prowadzić normalnej zabawy, bo gra oferuje im "pokaz slajdów". Oprócz niskiego framerate'u na porządnych zestawach PC, w produkcji występują też inne problemy - m.in. bug, który "zamraża" kursor po przestawieniu rozdzielczości na wyższą niż 720p.

Prawdopodobnie problem z frameratem występuje najczęściej na laptopach oferujących  zintegrowaną kartę graficzną. Gra upiera się by wybierać ten układ i nie używa znacznie mocniejszych, dedykowanych kart.

W wielu przypadkach dochodzi też do desynchronizacji ścieżki audio (dialogów) z animacjami. Niestety Telltale nie poprawiło też problemu, który od dawna doskwiera w grach tego producenta. Z produkcją na PC nie chce poprawnie współpracować kontroler Xbox One.

Przypominamy, że grę wyda w wersji pudełkowej na naszym rynku Cenega.

 

Źródło: http://www.vg247.com/2016/08/03/performance-issues-poor-controller-support-the-pc-version-of-batman-the-telltale-series-has-it-all/

Tagi: