Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.08.2016 08:58
Microsoft wykonał dobrą robotę: porównanie gabarytów Xbox One S i PlayStation 4
5455V

Microsoft wykonał dobrą robotę: porównanie gabarytów Xbox One S i PlayStation 4

Widzieliśmy już jedno porównanie gabarytów Xbox One S - kilka dni temu można było przyjrzeć się, jak "stary Xbone" wypada w zestawieniu z najnowszym modelem konsoli. Dziś mamy okazję po raz pierwszy przyjrzeć się, jak wygląda porównanie wymiarów Xbox One S i PlayStation 4.

Tutaj oczywiście nie ma mowy o tak wyraźnej różnicy, jak w przypadku Xbox One S i starego modelu Xbox One. Z pewnością trzeba pogratulować inżynierom Microsoftu, którzy upchnęli pod tak niewielką obudowę wszystkie podzespoły, wraz z zasilaczem.

W bezpośrednim zestawieniu gabaratów obu konsol na pierwszy rzut oka wydaje się, że PS4 to większy "kloc" od nowego modelu Xboksa. Prawda jest jednak taka, że wymiary obu sprzętów bardzo się do siebie zbliżyły. W galerii znajdziecie zdjęcia porównawcze, a poniżej dokładne wymiary obu sprzętów.

Pytanie czy dla kogoś wymiary sprzętu odgrywają duże znaczenie w decyzji o zakupie konsol? Dla Amerykanów to pewnie żaden problem, ale już np. dla Japończyków, żyjących często w bardzo małych mieszkaniach, duża konsola może oznaczać duży problem.


Wymiary Xbox One S:
33,3 cm x 27,4 cm x 6,7 cm

Wymiary PlayStation 4:
27,5 cm × 30,5 cm x 5,3 cm


Redakcja InTheGame odpowiedzialna za poniższe zdjęcia zrobiła też test prędkości działania Xbox One S i starej wersji konsoli. Okazuje się, że nowa konsola może pochwalić się minimalnie szybszym włączaniem gier z dysku i znacznie szybszym rebootem systemu.

Włączanie Rise of the Tomb Raider z dysku:

Xbox One S: 15,64 s
Xbox One: 16,82 s

Reboot systemu:
Xbox One S: 26,94 s
Xbox One: 36,56 s

Microsoft potwierdził już, że pierwsze modele Xbox One S dostępne na rynku potrzebują aktualizacji systemowej do obługi rozdzielczości 4K. Aktualizacja pobierze się automatycznie od razu po włączeniu konsoli.

Tagi: