Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.08.2016 14:03
Electronic Arts zatrzymało przygotowanie fanowskiego Star Wars: Battlefront 3. Twórcy wykorzystają projekt
1103V

Electronic Arts zatrzymało przygotowanie fanowskiego Star Wars: Battlefront 3. Twórcy wykorzystają projekt

Galaxy of Turmoil to fanowski projekt, dzięki któremu gracze mogliby zagrać w niedokończonego Star Wars: Battlefront III. Twórcy chcieli wskrzesić trupa i dać graczom oczekiwaną produkcję ze świata Gwiezdnych Wojen, jednak muszą przedwcześnie zakończyć pracę nad grą. Przynajmniej nad oficjalną wersją. 

Star Wars: Battlefront III powstawał w latach 2006-2008, jednak pozycja podobno nie prezentowała oczekiwanej jakości, więc przerwano prace nad grą. W Sieci można znaleźć mnóstwo materiałów prezentujących rozgrywkę, czy też nawet oficjalne assety, które zostały udostępnione przez deweloperów.

Sytuację chcieli wykorzystać fani, którzy postanowili stworzyć Galaxy of Turmoil. Pracownicy Frontwire Studios wzięli na warsztat dostępne elementy, przygotowali nowe, wybrali na silnik Unreal Engine 4 i zajęli się wykreowaniem wielkich pojedynków w świecie Gwiezdnych Wojen. Starcia 32 vs. 32, rywalizacja na lądzie i w powietrzu, niezapomniana historia i… Projekt właśnie upadł.

Deweloperzy otrzymali oficjalną prośbę od LucasFilm o wstrzymanie prac nad grą – studio musi się ustosunkować do wiadomości lub w innej sytuacji zostanie wytoczony proces. Jeden z pracowników Frontwire Studios miał nawet skontaktować się z przedstawicielami LucasFilm i prosić o wydanie zezwolenia na stworzenie gry, jednak problemem jest umowa z Electronic Arts. Tylko Elektronicy mogą kreować kolejne pozycje z tego uniwersum. Nie jest pewnie wielkim zaskoczeniem, że taka fanowska pozycja zagraża pracy i długoterminowym planom EA, więc autorzy nie mogą nadal pracować nad tytułem.

Frontwire Studios postanowiło jednak wykorzystać swoją pracę i Galaxy of Turmoil nadal powstaje. Autorzy zmienią wygląd bohaterów, statków i planet, czyli po prostu pozycja powstanie bez stosownej licencji.  

Źródło: http://attackofthefanboy.com/news/fan-made-star-wars-battlefront-3-stopped-ea-game-continuing-without-license/

Tagi: Electronic Arts frontwire studios galaxy of turmoil star wars: battlefront iii