Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.08.2016 12:56
Świetne wieści dla fanów Shenmue: do Suzukiego dołączył reżyser kultowej serii
575V

Świetne wieści dla fanów Shenmue: do Suzukiego dołączył reżyser kultowej serii

Na początku lipca pisałem o tym, że na Shenmue III jeszcze pewnie bardzo długo poczekamy. Najświeższy news, choć z pewnością pozytywny, potwierdza obawy, że produkcja znajduje się cały czas w powijakach.

Studio Ys ujawniło na kickstarterowej stronie, że szeregi deweloperów Shenmue III zostały właśnie wzbogacone o Keijiego Okayasu. Wieść jest ważna, bo Okayasu odpowiadał, wspólnie z Suzukim, za reżyserię pierwszej części Shenmue. W przypadku drugiej odsłony serii deweloper kierował zespołem przez 70% czasu produkcji gry, a następnie zmienił miejsce zatrudnienia.

Wpis został okraszony krótkim wywiadem z reżyserem. Możecie go obejrzeć tutaj (portal Kickstarter).

"Chciałbym zapewnić, że Shenmue pozostanie Shenmue. Gra ma niesamowicie unikalną atmosferę i chciałbym żebyście nią oddychali w trakcie zabawy. (...) W Shenmue III ten niezwykły, namacalny klimat odwiedzanych miejsc nie zostanie zapomniany. Utrzymam to uczucie przy życiu w trakcie kontynuowania produkcji nowej gry" - powiedział Okayasu.

Niestety wszystko wskazuje na to, że na Shenmue III jeszcze bardzo długo poczekamy. Tytuł znajduje się w pełnej fazie produkcji dopiero od 7 miesięcy. Jak widać studio cały czas rekrutuje również deweloperów, co również może wskazywać na fakt, że ekipa Ys ma przed sobą jeszcze wiele pracy.

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/ysnet/shenmue-3/posts/1642042

Tagi: kickstarter Shenmue yu suzuki