Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.07.2016 14:26
Nintendo NX ma odpalać smartfonowe gry Nintendo. Konsola otrzyma jeszcze jedną funkcję
2047V

Nintendo NX ma odpalać smartfonowe gry Nintendo. Konsola otrzyma jeszcze jedną funkcję

Nowy dzień przynosi świeżutkie doniesienia o nadciągającym sprzęcie Japończyków. Urządzenie ma nie tylko zaoferować graczom połączenie konsoli przenośnej ze stacjonarną, ale jednocześnie bez najmniejszego problemu gracze włączą produkcje Nintendo przygotowane na iOS oraz Androida. 

Mleko się rozlało, więc teraz każda osoba posiadająca informacje o Nintendo NX chętnie dzieli się szczegółami. Do informacji o sprzęcie dotarli również dziennikarze The Wall Street Journal, którzy zaznaczają, że maszyna będzie kompatybilna z produkcjami na smartfony przygotowanymi przy współpracy Nintendo.

Japończycy wiele miesięcy temu podpisali niezbędne papiery z japońską firmą DeNA, która specjalizuje się w kreowaniu gier na iOS oraz Androida. Specjaliści z korporacji pracują nad kilkoma grami, które mają debiutować na rynku w przeciągu najbliższego roku. Twórcy wykorzystają znanych bohaterów, ale jednocześnie zadbają o nowe marki.

Właśnie te pozycje mają również działać na Nintendo NX. Jest to spora ciekawostka, ponieważ bardzo możliwe, że DeNA zajmie się po prostu przygotowaniem stosownych portów. Już wcześniej pojawiły się plotki, według których przygotowany przez Nintendo system będzie otwartą platformą, na której zainstalujemy aplikacje. 

Więcej szczegółów na temat Nintendo NX znajdziecie w tym miejscu. 

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/nx-will-be-compatible-with-nintendo-smartphone-games-report-claims/0170377

Tagi: DeNA Nintendo nintendo nx