Nintendo NX to konsola przenośna! Mamy pierwsze szczegóły

News
6396V
Nintendo NX to konsola przenośna! Mamy pierwsze szczegóły
Wojciech Gruszczyk | 26.07.2016, 15:31

Koniec z plotkami i niepotwierdzonymi informacjami. Właśnie otrzymaliśmy pierwsze konkrety dotyczące Nintendo NX. Japończycy przygotowują nową konsolę przenośną, którą podłączymy do telewizorów.

Brytyjski Eurogamer właśnie odpalił torpedę. Od kilku godzin pojawiały się plotki, według których dziennikarze otrzymali informacje dotyczące nowej konsoli Nintendo, a teraz mamy pierwsze konkrety.

Nintendo NX będzie konsolą przenośną, ale sprzęt podłączymy bez problemów do dużego telewizora! Ciekawostką jest fakt, że po podłączeniu NX do telewizora, konsolę możemy położyć na specjalnej stacji dokującej i wykorzystać bezprzewodowe kontrolery.  

Musimy jednak zaznaczyć, że redaktorzy – podobnie jak w przypadku PlayStation 4 Neo – otrzymali informacje od dobrze poinformowanych źródeł. To właśnie osoby zaznajomione ze szczegółami sprzętu potwierdzają, że urządzenie będzie korzystać z mocy Nvidia Tegra!

Konsola nie otrzyma płyt, a ponownie gry włączymy za pomocą kartridży – akurat ta wiadomość pojawiła się już wcześniej, jednak dopiero teraz mamy pierwsze konkrety.  

Oczywiście zainteresowani będą mogli pobrać produkcje ze sklepu, ale warto zaznaczyć, że według Eurogamera Nintendo NX nie otrzyma żadnej wstecznej kompatybilności. Byłaby to dość zaskakująca wiadomość, ponieważ ostatnie konsole Nintendo korzystały z biblioteki poprzednich maszyn. Konsola ma działać na specjalnym systemie wyprodukowanym przez Japończyków. 

Ze względu na korzystanie z Nvidia Tegra trudno już teraz porównać moc NX do PlayStation 4 lub Xboksa One, ale podobno Nintendo ponownie nie zamierza wyznaczać nowych graficznych standardów. Po klęsce związanej z promocją Wii U, tym razem korporacja ma reklamować urządzenie w prosty sposób – Nintendo NX weźmiesz ze sobą w podróż.

DigitalFoundry już teraz postanowiło dokładnie przyjrzeć się NVIDIA Tegra i profil procesora można określić jednoznacznie – delikatna równowaga pomiędzy wydajnością, a efektownością energetyczną w celu zachowania żywotności baterii. Przedstawiciele wewnętrznego zespołu Eurogamera nie ukrywają, że w tej sytuacji NX będzie mniej wydajne od konsol aktualnej generacji. Poniżej możecie spojrzeć na możliwości CPU w Shield Android TV – specjaliście zajęli się dokładnym sprawdzeniem kilku pozycji i wnioski są następujące:

  • Doom BFG Edition na PS3 i X360 – 720p / 60 fps
  • Doom BFG Edition na  Shield Android TV – 1080p / 60 fps
  • Trine 2 na PS3 i X360 – 720p / 30 fps
  • Trine 2 na Shield Android TV – 1080p / 30 fps

Te porównanie nie jest do końca trafione, ponieważ nadal nie znamy całej specyfikacji NX. Konsola zadebiutuje w marcu.  

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2016-07-26-nx-is-a-portable-console-with-detachable-controllers

Komentarze (253)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper