Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.07.2016 08:48
Capcom znów to zrobił - bugi i problemy z frameratem w Resident Evil 5 na PS4 i XOne
1553V

Capcom znów to zrobił - bugi i problemy z frameratem w Resident Evil 5 na PS4 i XOne

Pamiętacie newsa, w którym dziwiliśmy się, jak można wydać taki "remaster" na PS4 i XOne? Chodziło oczywiście o biednie wyglądającą edycję Resident Evil 5 na current-geny, która pod względem wizualnym niczym nie różni się od pecetowej konwersji wydanej w 2009 roku. Trzymajcie się foteli, bo robi się jeszcze ciekawiej...

Gracze nazywają Capcom "Crapcomem" i w sumie nietrudno zrozumieć dlaczego. Zaliczając takie wpadki nie może być inaczej. Okazuje się, że pomimo naprawdę kiepskiej oprawy graficznej w Resident Evil 5 tytuł ma problem w wersji na PS4 i XOne z frameratem. Gracze zgłaszają oprócz rwącej animacji glitche występujące w niektórych trybach zabawy i w ekranie inventory drugiego gracza. Wygląda na to, że gra jest tak zbugowana, że gracz w kooperacji nie może nawet kupować ani ulepszać broni między kolejnymi rozdziałami. W trybach Versus, Survivors i Team Survivors również występują bugi, które powodują tracenie przez postacie broni.

Na Twitterze Resident Evil pojawiła się informacja, że deweloperzy "pracują nad tym', bez bardziej szczegółowych informacji.

Po nagłośnieniu sprawy przez redakcję GameSpot Capcom napisał do dziennikarzy tego serwisu. Poniżej znajdziecie wydany komunikat:

"Jesteśmy swiadomi obecnie odczuwanych problemów z płynnością gry i pewnych gameplayowych bugów i nasz zespół aktualnie sprawdza te problemy".


Zachowanie remastera sprawdziła ostatnio redakcja DigitalFoundry, która zauważyła, że tytuł bardzo często gubi klatki z 60 fps do poziomu 40-50 fps. Gracze zgłaszają jednak, że w grze przy kooperacji występują gorsze spadki animacji.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/resident-evil-5-on-ps4xbox-one-has-multiple-issues/1100-6441567/

Tagi: Capcom crapcom remaster resident evil 5

Nie przegap