Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.06.2016 17:32
Nintendo nie zamierza brnąć w technologiczną wojnę. Firma skupia się na grach
1792V

Nintendo nie zamierza brnąć w technologiczną wojnę. Firma skupia się na grach

Od prezentacji Project Scorpio w Sieci nie milkną dyskusje na temat teraflopów. Nintendo jednak nie zamierza brać udziału w tym dialogu. Reggie Fils-Aime potwierdził, że dla Big N najważniejsze są gry.  

Nintendo nadal nie przedstawiło jakichkolwiek informacji o Nintendo NX. Nie możemy jednak liczyć, że firma w niedługim czasie będzie uczestniczyć w słownych przepychankach Sony oraz Microsoftu dotyczących mocy Project Scorpio oraz PlayStation 4 Neo.

Reggie Fils-Aime potwierdził, że dla Nintendo najważniejsze są gry:

„Dla nas nie są najważniejsze dane techniczne, teraflopy, ani nawet moc danego systemu. Dla nas najważniejsza jest zawartość. Skupiamy się na dostarczeniu w przyszłości naszej najlepszej rozrywki dla Nintendo Wii U oraz Nintendo NX. W konsekwencji, niezależnie od dyskusji Microsoftu oraz Sony dotyczącej nowych platform, my nie zamierzamy w tym uczestniczyć.”

Ta wiadomość nie powinna nikogo dziwić, ale czy musimy się niepokoić? W Sieci pojawiły się różne komentarze dotyczące tej wypowiedzi, ale ja nie zamierzam obawiać się o siłę Nintendo NX. Nintendo wielokrotnie pokazało, że potrafi przygotowywać wyjątkowe produkcje nawet na Nintendo Wii U... A najlepszym dowodem tych słów jest poniższy materiał:

Źródło: http://wccftech.com/nintendos-reggie-nx-us-not-specs-focus-content-instead/

Tagi: Nintendo nintendo nx nx Reggie Fils-Aime wii u