Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.06.2016 07:48
Final Fantasy XV z namiastką systemu turowego, gra działa na PC - wspaniały gameplay z E3 2016!
1586V

Final Fantasy XV z namiastką systemu turowego, gra działa na PC - wspaniały gameplay z E3 2016!

Square Enix trzymają się żarty, bo ostatni trailer Final Fantasy XV trzeba było traktować jako jajcarski materiał. Na E3 2016 firma nie zawiodła jednak i przygotowała naprawdę porządną i długą prezentację swojego RPG-a.

W Los Angeles pojawił się reżyser całego przedsięwzięcia, czyli Hajime Tabata, który zabrał ze sobą na E3 2016 nowe demo gry.

Poniżej podsumowanie świeżych informacji, które pojawiły się na ponad półgodzinnej prezentacji Final Fantasy XV.

- Twórcy ujawnili istnienie trybu "Wait" (co można ustawic w opcjach). Jest to rodzaj aktywnej pauzy, pozwalającej na spokojne wybieranie celów dla Noctisa. Co najważniejsze - można korzystając z tej opcji również wybierać cele dla pozostałych członków drużyny! W ten sposób można atakować poszczególne części ciała wrogów.

- Deweloperzy nie będą przynudzać zbyt długim cut-scenkami. Chcą by gracze mogli od samego początku uczestniczyć w akcji.

- Grę odpalono podczas specjalnego pokazu na E3 2016 na PC. Co to oznacza dla przyszłego wydania gry chyba nie trzeba tłumaczyć. To każe jednak stawiać pytania o stan optymalizacji gry na konsolach... Square Enix póki co nie ujawniło czy tytuł trafi na komputery osobiste.

- Zdjęcia robione przez Prompto można wysyłać do portali społecznościowych.

- Dostęp do samochodu (Regalii) uzyskujemy wcześnie w trakcie rozgrywki.

- Umiejętności można dostosowywać do swoich potrzeb (np. magię ognia przerobić tak by również leczyła bohaterów).

Prezentacja FFXV rozpoczyna się od 37 minuty nagrania. Poniżej znajdziecie też osobny fragment, pokazujący wspomniany tryb Wait.

Przy okazji rzućcie okiem na świetne screenshoty, ujawnione w nocy.

 


Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/06/14/final-fantasy-xv-gets-fantastic-gameplay-footage-and-info-shows-titan-and-wait-mode-battle-system/

Tagi: e3 2016 FFXV Final Fantasy XV los angeles