Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.06.2016 20:04
Wielkie mechy również na konsolach. Hawken trafi na PlayStation 4 i Xbox One
2001V

Wielkie mechy również na konsolach. Hawken trafi na PlayStation 4 i Xbox One

Miłośnicy wielkich robotów od dawna czekali na tak pozytywną wiadomość. Adhesive Games postanowiło przenieść swoją wielką produkcję również na konsole. Gra została zapowiedziana przyjemnym zwiastunem, na którym nie brakuje potężnych maszyn. 

Hawken to sieciowa strzelanka przygotowana przez Adhesive Games. W produkcji gracze kontrolują wielkie roboty i walczą w najróżniejszych trybach. Tytuł początkowo zadebiutował wyłącznie na komputerach osobistych (2012 rok), ale deweloperzy postanowili przenieść grę również na PlayStation 4 i Xboksa One (2016 rok).

Akcja pozycji została umiejscowiona na skolonizowanej planecie. Ludzie opanowali nowe tereny, a następnie je doszczętnie zniszczyli podczas wieloletnich wojen. Na planecie pojawiły się frakcje, a gracz podczas rozgrywki staje się członkiem jednej z nich.

W każdym starciu zawodnicy wskakują w wielkie mechy. Autorzy przygotowali ponad 30 maszyn, a liczba jest stale rozbudowywana. Każdy mecz posiada swoje mocne i słabe strony, a w trakcie zmagań można wybrać odpowiedni sprzęt dla własnych potrzeb.

Jeszcze w tym roku Hawken trafi na PlayStation 4 i Xboksa One, a dzisiaj możemy zapoznać się ze świeżutkim zwiastunem. 

Tagi: 505 Games adhesive games e3 2016 Hawken