Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.04.2016 15:03
The Chinese Room oskarża CD Projekt RED o seksizm
10778V

The Chinese Room oskarża CD Projekt RED o seksizm

Pewnie większość czytelników PPE dobrze pamięta pierwszy zwiastun Cyberpunk 2077. Twórcy zdecydowali się na wyborną animację, na której widzimy klęczącą kobietę. Materiał był opublikowany w 2013 roku, ale autorzy Everybody's Gone to the Rapture postanowili odnieść się do twórczości Polaków. CD Projekt RED ponownie został oskarżony o seksizm.  

Tytułem wstępu musimy wrócić do maja 2015 roku. Wtedy to dziennikarze Polygonu oskarżyli deweloperów CD Projekt RED o seksizm. Sprawa ucichła, ale deweloperzy z The Chinese Room postanowili przypomnieć o tym artykule.

Autorzy Everybody's Gone to the Rapture zauważyli zdjęcie z prac nad zwiastunem do Cyberpunk 2077, na którym możemy dostrzec piękną i skromnie odzianą kobietę i zdaniem twórców – gra będzie równie seksistowska  jak Wiedźmin 3: Dziki Gon.  

Poniżej możecie zobaczyć wspomnianą wiadomość, która pojawiła się na Twitterze studia. Autorzy oczywiście nie mówią wprost, ale wystarczy spojrzeć na podlinkowany tekst z GameSpotu, by zrozumieć przesłanie.

Sytuacja jest teraz bardzo szeroko komentowana przez graczy, którzy śmieją się z zarzutów przedstawicieli z The Chinese Room. Na Twitterze nawet pojawiła się świetna grafika, która powinna zadowolić autorów Everybody's Gone to the Rapture.

Odpowiedź jednego z graczy... Lepiej? ;)

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/04/29/the-chinese-room-accuses-cd-projekt-red-of-sexism/

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 seksizm the chinese room Wiedźmin 3: Dziki Gon