Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.04.2016 15:36
Koniec mydlenia oczu. Lionhead Studios zostaje oficjalnie zamknięte
665V

Koniec mydlenia oczu. Lionhead Studios zostaje oficjalnie zamknięte

Brytyjczycy z Lionhead Studios rozpoczęli prace nad grami w 1997 roku. Studio przygotowało wiele wyjątkowych historii, pozwoliło nam wcielić się w najróżniejszych bohaterów, ale dzisiaj zespół oficjalnie został zamknięty. Tak kończy się historia kolejnej wyjątkowej ekipy. 

7 marca Microsoft oficjalnie potwierdził anulowanie Fable Legend oraz Project Knoxville. Przedstawiciele amerykańskiej korporacji wyjaśnili, że w przypadku Lionhead Studios nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, ale dzisiaj możemy oficjalnie potwierdzić – Brytyjczycy muszą szukać nowego domu.

„Możemy potwierdzić, że po długich rozmowach trwających przez sześć tygodni z pracownikami Lionhead, podjęliśmy decyzję o zamknięciu studia.”

Te słowa przesłał do Eurogamera rzecznik firmy, który podkreślił, że Microsoft dziękuje całemu zespołowi za wielki wkład w rozwój Xboksa oraz branży gier…

Dla mnie jest to naprawdę paskudna wiadomość, bo w latach 2001-2010 zagrywałem się w tytuły tego zespołu. Black & White, Fable, Fable II, Fable III to były tytuły, które wyrwały z mojego życia setki godzin. Można dojść do wniosku, że deweloperzy w pewnym momencie się pogubili, pracowali nad mniejszymi projektami, ale w sumie... Czy właśnie nie taka była decyzja Microsoftu? Wątpię, by ktokolwiek chciał pracować nad Fable: The Journey.

Są to oczywiście rozważania, jednak amerykańska korporacja w wyjątkowo zły sposób pożegnała się z Lionhead Studios. Nie możemy zapomnieć, że autorzy tak naprawdę nie wiedzieli o anulowaniu Fable Legend. 

Źródło: http://www.videogamer.com/xboxone/fable_legends/news/lionhead_closes_today_as_microsoft_thanks_studio_for_its_significant_contributions.html

Tagi: Fable Lionhead Studios Microsoft