Fable III

Fable III

Ocena wg platformy:

PC 7.3
X360 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lionhead Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Śr. czas:
22 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.10.2010
Europa:
29.10.2010
Polska:
29.10.2010
Producent:
Lionhead Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Śr. czas:
22 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.10.2010
Europa:
29.10.2010
Polska:
29.10.2010

Fable III - opis gry

Fable III to trzecia odsłona serii gier RPG-akcji, za której deweloping odpowiada Lionhead Studios pod czujnym okiem Petera Molyneuxa. Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach cyklu, czyny graczy decydują o losie całego Albionu. Tym razem jednak podjęte decyzje bezpośrednio ważą nad losami fantastycznej krainy.

Fabuła Fable III osadzona została pięćdziesiąt lat po wydarzeniach z części drugiej. Gracze wcielają się w postać młodszego potomka zmarłego króla, bohatera miasta Bowerstone, któremu wraz z biegiem wydarzeń przyjdzie stawić czoła wielkiemu niebezpieczeństwu. Jego skala jest tak wielka, iż wymaga zjednoczenia wszystkich zwaśnionych mieszkańców Albionu. Oczywiście nie jest to łatwym zadaniem i nie raz, nie dwa zmuszeni będziemy podejmować trudne decyzje, rzutujące na przyszłość całego terytorium, które zwiedzać nam przyszło na przestrzeni wszystkich części wchodzących w skład cyklu Fable.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywka nie różni się zbytnio od poprzedniej części, ponownie oferując zestaw głównych zadań, któremu towarzyszą poboczne sub-qesty. W Fable III znajdziemy znane już kupowanie nieruchomości, zawieranie małżeństw, płodzenie dzieci i szukanie przygód w czarujących, choć często niebezpiecznych zakątkach Albionu, gdzie jedynym towarzyszem jest wierny i pomocny pies. Największą nowością jest możliwość bezpośredniego decydowania o przebiegu ostatecznej bitwy już jako monarcha. W trakcie głównej linii fabularnej zjednujemy lub zniechęcamy ku sobie kolejne ludy zamieszkujące Albion, by finalnie użyć ich sił próbując ocalić królestwo.

 

Zwolennicy zabawy w kooperacji po raz kolejny znajdą w grze Lionhead Studios stosowny tryb, dzięki któremu ramię w ramię z towarzyszem przeżyją następujące po sobie przygody. Te czekają na śmiałków tak w Sieci, jak i lokalnie, gdzie dwóch graczy zasiadających na jednej kanapie dzieli się zdobytym ekwipunkiem i punktami doświadczenia. Względem Fable II umożliwiono importowanie własnej postaci do gry innego gracza. Co więcej, twórcy pozwolili na określenie stosunku, w jakim obaj gracze nagradzani są złotem i doświadczeniem.

Wideo - Fable III

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper