Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.04.2016 08:59
King's Quest udostępniony za darmo dla posiadaczy Xbox One i Xbox 360
1080V

King's Quest udostępniony za darmo dla posiadaczy Xbox One i Xbox 360

Trzeci epizod King's Quest (2015) trafił własnie do sprzedaży i zdobywa pochlebne opinie. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w rzeczoną serię przygodówek, to teraz jest ku temu dobra okazja.

Darmowe gry zawsze przyjmujemy z otwartymi ramionami. Szczególnie jeśli nie mamy do czynienia z crapami, a tak z pewnością nie można określić pierwszego odcinka klasycznej przygodówki King's Quest. W grudniu właściciele PS4 i PS3 mogli pograć za darmo w pierwszy akt King's Quest, a tym razem pora przyszła również na posiadaczy Xbox One oraz Xbox 360. Grę można całkowicie gratisowo ściągnąć z Xbox Store (bez konieczności posiadania abonamentu Gold). Pliki zajmują ok. 11GB.

Seria się cały czas rozwija. King's Quest Episode 3 - Once Upon a Climb pojawiło się w cyfrowej dystrybucji w tym tygodniu. Gra zbiera dobre recenzje (m.in. 8/10 od GameInformera i 9/10 od Destructoid). Kolejne epizody przygody można kupować oddzielnie lub w formie przepustki sezonowej. Deweloperzy ze studia The Odd Gentlemen planują jeszcze dwa odcinki swojej przygodówki i finalnie krótki epilog. Gra ma dorobić się zatem ostatecznie 5 epizodów i krótkiego podsumowania całej historii.

Poniżej zwiastun pierwszego odcinka gry, który jest dostępny za darmo na XOne.

 

Tagi: darmowe gratis king's quest xbox one za darmo