Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.11.2015 18:32
Pobierając odcinek King’s Quest z PlayStation Plus stracimy możliwość zagrania w epilog?
1168V

Pobierając odcinek King’s Quest z PlayStation Plus stracimy możliwość zagrania w epilog?

Wczoraj Sony zaprezentowało ofertę PlayStation Plus na grudzień i na liście znalazł się pierwszy odcinek najnowszej produkcji The Odd Gentlemen. Jeśli mieliście zamiar zapoznać się z całą opowieścią i ucieszyliście się na ten darmowy epizod, to lepiej zapoznajcie się z tą wiadomością. Pobierając darmowy fragment historii możecie zablokować sobie dostęp do epilogu.  

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie jest to potwierdzona wiadomość, ale patrząc na opublikowane informację mogę uwierzyć w tę plotkę… W Sieci pojawiła się wiadomość dotycząca epilogu King's Quest (2015), który może zostać zablokowany przez pobranie oferty PlayStation Plus.

Jest to bez wątpienia spowodowane dość nietypową formą dystrybucji dodatkowego odcinka – gracze mogą otrzymać fragment opowieści, gdy kupią całą produkcję za jednym razem. Nie możemy w tej sytuacji nabyć poszczególnych części historii osobno, ponieważ z automatu tracimy możliwość uzyskania bonusu.

Dziwne? Taka forma dystrybucji ma zachęcić graczy do kupowania kota w worku – King Quest to znana i ceniona marka, ale reboot przygotowywany przez The Odd Gentlemen jest dla wielu zagadką. Choć początek opowieści nie zawodzi – tutaj możecie sprawdzić naszą recenzję! – to jednak nie wiemy jak dalej potoczy się przygoda.

Właśnie z tego powodu jeśli pobierzemy pozycję z PS+, to prawdopodobnie stracimy możliwość uzyskania epilogu. Nie jest to jeszcze potwierdzona wiadomość, ale pewnie w niedalekiej przyszłości Sony ustosunkuje się do tej sytuacji.  

Źródło: http://www.vg247.com/2015/11/26/downloading-the-free-kings-quest-episode-with-ps-locks-you-out-of-a-bonus-episode-report/

Tagi: king's quest playstation plus the odd gentlemen