Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.04.2016 20:04
PlayStation Network wygenerowało większy dochód w ostatnim roku obrotowym od Nintendo
941V

PlayStation Network wygenerowało większy dochód w ostatnim roku obrotowym od Nintendo

Nintendo oraz Sony potwierdziły dochody wygenerowane w ostatnim roku obrotowym i przedstawione dane pokazują pewną ciekawą sytuację. PlayStation Network przyniosło Sony większe przychody niż wysokość zarobków Nintendo. 

W przeciągu dwóch ostatnich dni Nintendo oraz Sony przedstawiło dokładne raporty finansowe podsumowujące ostatni rok obrotowy – koniec 31 marca 2016 roku. Jeden ze znawców branży postanowił dokładnie zapoznać się z przedstawionymi danymi i ZhugeEX przedstawił ciekawą informację:

„Sprzedaż na PlayStation Network wyniosła 529 milionów jenów, co oznacza, że PSN wygenerował większe przychody niż całe Nintendo (504 miliony jenów).”

Są to bardzo interesujące dane, które pokazują aktualną sytuację dwóch wielkich, japońskich korporacji. Sony nie może specjalnie narzekać na brak zainteresowania PlayStation 4 – w 12 miesięcy sprzedano prawie 18 mln sztuk konsoli… Nintendo nie może pochwalić się takimi wynikami – Nintendo Wii U od premiery trafiło do 12,8 miliona graczy na całym świecie.

Szefowie Nintendo na pewno wierzy w Nintendo NX – konsola trafi na rynek już w marcu przyszłego roku, ale czy sprzęt może osiągnąć oczekiwany sukces i pozwoli powrócić Big N na szczyt? 

Źródło: http://www.vg247.com/2016/04/28/playstation-network-sales-top-entire-revenue-of-nintendo/

Tagi: Nintendo playstation 4 playstation network sony wii u