Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.04.2016 08:50
Sony chwali się wynikami finansowymi - w 12 miesięcy sprzedano prawie 18 mln sztuk PS4
1764V

Sony chwali się wynikami finansowymi - w 12 miesięcy sprzedano prawie 18 mln sztuk PS4

Najnowszy raport finansowy Nintendo przyniósł sensacyjne wieści o dacie premiery Nintendo NX. W analogicznych dokumentach opublikowanych przez Sony brakuje tak przełomowych informacji, ale jedno jest pewne - włodarze Sony Interactive Entertainment mają powody do zadowolenia.

Nintendo podało wczoraj, że dotychczasowa sprzedaż Wii U to ok. 13 mln sztuk na całym świecie. Sony sprzedało więcej egzemplarzy PS4 tylko w okresie 12 miesięcy. W najświeższym raporcie finansowym japońska firma podaje, że globalnie opchnięto w ostatnim roku fiskalnym aż 17,7 milionów PS4.

Sony jest wyjątkowo zadowolone z działania działu Game & Network, w ramach którego prowadzona jest sprzedaż PS4. Z aktualnego dokumentu dowiadujemy się, że firma zanotowała wzrost sprzedaży o 11,8% w porównaniu z poprzednim rokiem fiskalnym. "Ten wzrost zanotowano w związku z wyraźnym wzrostem sprzedaży software'u na PS4 (włączając w to sprzedaż przez Sieć) oraz ze wzrostem sprzedaży hardware'u. Wynik został osłabiony przez spadek sprzedaży software'u i hardware'u PS3".

Firma pochwaliła się zyskiem operacyjnym w wysokości 785 milionów dolarów w segmencie Game & Network na koniec ostatniego roku fiskalnego.

Sony nie wydało jeszcze prognoz dotyczących kolejnego roku fiskalnego w związku ze zniszczeniami wywołanymi przez ostatnie trzęsieni ziemi z epicentrum w Kumamoto, które spowodowało tymczasowe zamknięcie jednej z linii produkcyjnych firmy.

Tagi: