Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.04.2016 20:56
Sony wprowadzi weryfikację dwuetapową na PlayStation Network
2526V

Sony wprowadzi weryfikację dwuetapową na PlayStation Network

Japońska korporacja dzisiaj potwierdziła przygotowywanie dwuetapowego uwierzytelnienia. Funkcja przyda się wszystkim graczom, którzy obawiają się o swoje cyfrowe biblioteki. 

W dzisiejszych czasach trudno mówić o bezpiecznym Internecie, ponieważ stale jesteśmy atakowani przez przeróżne wirusy, czy też hakerów, którzy chcą się dobrać do naszych portfeli. Nie inaczej jest z usługami sieciowymi, jednak wiele firm od miesięcy pozwala klientom korzystać z dwuetapowej weryfikacji.

 Sony również postanowiło wysłuchać głosu ludu i redakcja Polygon otrzymała dzisiaj pozytywną wiadomość:

„W celu dalszej ochrony naszych użytkowników oraz ich kont, przygotowujemy funkcję dwustopniowej weryfikacji.”

Rzecznik japońskiej korporacji nie chciał zdradzić szczegółów dotyczących wprowadzenie funkcji na PlayStation Network, ale dobrze, że Sony postanowiło zainteresować się sprawą. Z weryfikacji dwuetapowej korzysta teraz wiele usług sieciowych – między innymi Battle.net, banki, czy też nawet cyfrowe sklepy.

Na czym to polega? Gracze przed zalogowaniem się do przykładowo wspomnianego PlayStation Network muszą na początku podać hasło (standard), ale później skorzystać z między innymi aplikacji na smartfona, na której zostaje wygenerowany losowy kod. 

Źródło: http://www.polygon.com/2016/4/20/11470660/psn-two-factor-authentication-playstation-network

Tagi: playstation 3 playstation 4 playstation network playstation store playstation vita