Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.04.2016 14:16
GameStop zajmie się wydawaniem gier. Firma bierze pod opiekę Insomniac Games, Ready at Dawn, Frozenbyte
988V

GameStop zajmie się wydawaniem gier. Firma bierze pod opiekę Insomniac Games, Ready at Dawn, Frozenbyte

Szefowie sieci GameStop ponownie zaskakują. Firma właśnie zapowiedziała zainwestowanie sporej gotówki w wydawanie produkcji. Na dobry początek korporacja przekonała do swojej propozycji między innymi twórców Ratchet & Clank (2016) oraz The Order: 1886

GameStop to już nie tylko sklep. Firma właśnie przedstawiła „GameTrust”, czyli specjalną markę, pod którą będą wydawane produkcje znanych i początkujących deweloperów. Nie byłaby to w zasadzie żadna wielka nowina, ale korporacja przekonała do siebie już kilka mocnych formacji.

GameTrust ma wydawać kolejne tytuły między innymi Ready At Dawn (The Order: 1886), Frozenbyte (seria Trine), Tequila Works (Deadlight i Rime), czy też Insomniac Games (seria Ratchet & Clank). W sumie jeśli przyglądacie się temu ostatniemu zespołowi, to zapewne pamiętacie, że właśnie już wcześniej deweloperzy zapowiedzieli mocną współpracę z siecią GameStop.

Insomniac Games pracuje aktualnie nad Song of the Deep i ten tytuł będzie pierwszą pozycją wydaną przez GameTrust. Szefowie GameStopu twierdzą, że ich propozycja zrewolucjonizuje rozwój gier i proces dystrybucji:

„GameTrust zrewolucjonizuje tworzenie gier i proces dystrybucji, oferując nową drogę dla niezależnych deweloperów i wprowadzając ich IP do szerokiego grona odbiorców, a ponadto gracze będą mogli odkrywać wyjątkowe produkcje.”

Brzmi ciekawie? 

Źródło: http://www.polygon.com/2016/4/18/11449152/gamestop-publishing-gametrust-insomniac-games-ready-at-dawn-frozenbyte

Tagi: Frozenbyte GameStop GameTrust Insomniac Games ready at dawn Tequila Works