Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 07.04.2016 12:19
Wtem! Nadciąga nowy Fear Effect, który sfinansowany zostanie z pieniędzy graczy
913V

Wtem! Nadciąga nowy Fear Effect, który sfinansowany zostanie z pieniędzy graczy

Niestety nie będzie to ogromny, wysokobudżetowy tytuł. Square Enix udostępniło prawa do marki małej, francuskiej ekipie Sushee.

Nowa gra z serii powstaje jako owoc platformy The Collective. Twórcy, za jej pośrednictwem, zaprezentowali wydawcy swoje pomysły na sequel i otrzymali zielone światło na jego przygotowanie. Gra nosi tytuł Fear Effect: Sedna, a pieniądze na jej produkcje zbierane będą za pośrednictwem Kickstartera.

Square Enix udostępniło francuskiemu studiu Sushee materiały z niewydanej trzeciej części, aby również na ich podstawie stworzyli swoją kontynuację. Wszystko po to, aby nowa gra była jak najbardziej wierna oryginalnej serii. Pod względem rozgrywki będziemy mieli jednak do bardziej z grą taktyczną obserwowaną z rzutu izometrycznego. 

W trakcie zabawy pokierujemy bohaterami pierwowzoru - Haną, Rain Qin, Royce Glasem oraz Jacobem DeCourtem, a także kilkoma nowyim postaciami.

Twórcy potrzebują na wyprodukowanie gry 100,000 Euro. Kickstarter ruszy 12 kwietnia, a premiera gry zaplanowana została w połowie 2017 roku.

Jeżeli zebrana zostanie odpowiednia kwota pieniężna, twórcy przeportują grę na konsole.

 

Źródło: http://www.allgamesdelta.net/2016/04/new-fear-effect-announced-developed-by.html

Tagi: