Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.04.2016 17:25
Sony potwierdza nowy rozdział w historii marki PlayStation
2764V

Sony potwierdza nowy rozdział w historii marki PlayStation

Na początku roku wspominaliśmy o nowej spółce Sony Interactive Entertainment LLC (SIE), która ma zadbać o graczy, którzy sympatyzują z konsolami japońskiej korporacji. Firma właśnie potwierdziła rozpoczęcie nowego rozdziału w historii i zapowiedziała zmiany. 

Na amerykańskim blogu PlayStation pojawiła się oficjalna wiadomość od Shawna Layden’a. Szef i dyrektor generalny Sony Computer Entertainment America postanowił zapowiedzieć nowy rozdział w historii marki PlayStation.

Pracownik Sony zaznaczył, że aktualnie gracze nie poczują większych zmian związanych z połączenia Sony Computer Entertainment Inc. oraz Sony Network Entertainment LLC., jednak ta decyzja niesie za sobą długofalową strategię.

Powstanie SIE pozwoli korporacji ujednolicić swoją pracę, a zarazem dostosowywać się do potrzeb społeczności graczy, przygotowując innowacyjne usługi cyfrowe takie jak PlayStation Vue oraz PlayStation Now. Oczywiście dla SIE nadal najważniejsze będą gry, o której zadbają twórcy z Worldwide Studios. Pełna integracja nie nastąpi już jutro, ale możemy mieć pewność, że Sony zmienia się, by zaoferować swoim klientom jeszcze lepsze usługi oraz produkcje.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na pierwsze efekty tego wielkiego połączenia. Pewnie na gorące informacje musimy zaczekać przynajmniej do E3, ale dobrze, że Japończycy chcą się zmienić dla dobra społeczności. 

Źródło: http://blog.us.playstation.com/2016/04/01/a-new-chapter-in-the-story-of-playstation/

Tagi: playstation 4 shawn layden sony sony network entertainment llc