Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.04.2016 15:01
Max Payne 4 powstaje! Mamy pierwsze artworki i informacje o grze
11826V

Max Payne 4 powstaje! Mamy pierwsze artworki i informacje o grze

Długo musieliśmy czekać na powrót Maxa, ale znany bohater nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Wygląda na to, że Rockstar pracuje nad kolejną produkcją, która została umiejscowiona na mroźnej Alasce. Pierwsze szczegóły prezentują się wybornie!  

Max Payne 3 zadebiutował na rynku w 2012 roku i zebrał bardzo pozytywne opinie (średnia ocen na poziomie 85%), więc nikogo nie powinno dziwić, że Rockstar pracuje nad kontynuacją. Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy naszych czytelników, że studio poszukuje 162 nowych pracowników, ale dopiero dzisiaj otrzymujemy grube konkrety. Korporacja nadal nie wskrzesza Agenta (wielu graczy na to liczyło…), ale od ponad 4 lat powstaje Max Payne 4!

Twórcy postanowili odejść od nazwy Max Payne 4 (problem ze znajomością poprzednich odsłon wśród graczy, którzy nie grali w poprzednie 3 części), więc gra otrzymała oficjalny tytuł P4INE.

Prace nad grą rozpoczęły się tuż po zakończeniu przygotowania trzeciej części. Oczywiście nie jest to oficjalna wiadomość, ale na forum NeoGAF zostały opublikowane wszystkie szczegóły. Podobno jedna z redakcji za wcześnie opublikowała wiadomość po czym ją usunęła, ale w Sieci nic nie ginie.

Tak prezentują się pierwsze szczątkowe informacje o fabule:

Od wydarzeń z São Paulo minęło 7 lat. Max wpadł w jeszcze większe kłopoty, przez które został zmuszony do ucieczki. Bohater zaszył się na mroźnej Alasce, gdzie miał nadzieję, że nigdy nie zostanie odnaleziony. Jednak nawet na drugim końcu świata nie może on liczyć na spokój. Payne na szczęście nie walczy z przeciwnikami w pojedynkę – nieoczekiwana pomóc z Nowego Jorku może uratować protagonistę, ale jednocześnie rozdrapie wiele bolesnych ran z przeszłości.

Znamy również kilka szczegółów dotyczących rozgrywki:

  • Główny wątek został umiejscowiony na mroźnej Alasce.
  • Max Payne jest poszukiwany i musi odnaleźć się w roli zwierzyny.
  • W trakcie rozgrywki Maxem gracz będzie biegał po półotwartym świecie. W tym wątku pojawią się również zadania poboczne.
  • Bohater korzysta ze znalezionych przedmiotów, dzięki który może ulepszać bronie.
  • Max w niektórych misjach korzysta z pomocy psa – czworonóg słucha poleceń i może atakować przeciwników.
  • Historia będzie trwać 10-12 godzin. Twórcy nie zdecydowali się na przygotowanie trybu sieciowego.  
  • Drugi wątek przeniesie graczy do Los Angeles, gdzie bohaterem będzie prywatny detektyw próbujący odnaleźć Maxa i poszukujący odpowiedzi na pytania – kto i dlaczego szuka Payne’a?
  • Detektyw został wynajęty przez Nicole Bravura – jest to córka Jim Bravura, czyli byłego zastępcy szefa NYPD, który zmarł na raka tuż przed rozpoczęciem wydarzeń z Max Payne 3. Dziewczyna chce za wszelką cenę pomóc bohaterowi.
  • Gra zmierza na PlayStation 4, Xboksa One i komputery klasy PC. Na E3 odbędzie się oficjalna prezentacja, a premiera została zaplanowana na początek 2017 roku. 

W naszej galerii możecie spojrzeć na pierwsze artworki.

Tagi: max payne 3 max payne 4 Rockstar