Kolejna głośna gra wepchnięta na rynek w niedorobionym stanie. Patch 1.2 naprawia ponad 500 błędów
Historia premiery Hell Let Loose: Vietnam jest elementem szerszej tendencji na rynku gier, która niepokoi.
Hell Let Loose: Vietnam zadebiutowało na rynku 13 sierpnia w kiepskim stanie technicznym. Po niecałym tygodniu gra otrzymała patch 1.2 z poprawkami - jak deklarują twórcy - ponad 500 bugów. Pytanie o to, czy nie można było tutaj opóźnić premiery przynajmniej o tydzień, nasuwa się samo. Szczególnie, że nie mamy w tym przypadku do czynienia z wczesnym dostępem.
Patch 1.2 naprawia wiele problemów (pełna lista poprawek dostępna jest tutaj), na które skarżą się gracze od momentu premiery. To m.in. wiele mankamentów graficznych na sześciu dostępnych mapach, problemy z audio oraz bugi interfejsu, takie jak chociażby nieznikające ikony sanitariuszy czy błędne wskaźniki postępów zdobywania terenu. Autorzy rozwiązali też problem, który powodował, że ustawienia nie zapisywały się poprawnie oraz zadbali o wiele korekt balansu rozgrywki.
Już w tym tygodniu mamy otrzymać aktualizację 1.3, która znowu zapewni masę poprawek bugów. Team17 przedstawiło też harmonogram rozwoju Hell Let Loose: Vietnam. W aktualizacji 1.5, która pojawi się pewnie już we wrześniu, dostaniemy nowy model helikoptera dla armii USA, broń M14 oraz SKS. Następnie, jeszcze w 2026 roku pojawią się dwie świeże mapy oraz kilka sztuk nowej broni.
Obecnie Hell Let Loose: Vietnam największe problemy sprawia na konsolach, oferując na PS5 Pro, XSX i PS5 bardzo niestabilny obraz (w takim stopniu, że gracze skarżą się na migreny). Autorzy zapowiedzieli poprawki na tym polu, ale nie wiadomo jeszcze, ile na nie poczekamy.
Przeczytajcie przy okazji naszą recenzję Hell Let Loose Vietnam.