Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.02.2016 16:17
Zapowiedziano Deponia Doomsday! Gra debiutuje już w marcu
1426V

Zapowiedziano Deponia Doomsday! Gra debiutuje już w marcu

Deponia to znana seria przygodówek z gatunku wskaż i kliknij przygotowana przez Niemców z Daedalic Entertainment. Studio właśnie zapowiedziało nową odsłonę, która już w przyszłym miesiącu zadebiutuje na pierwszej platformie. 

Deponia Doomsday to humorystyczna przygodówka z gatunku wskaż i kliknij. Za tytuł odpowiada studio Daedalic Entertainment, które przygotowało wcześniejsze odsłony z tej serii. Najnowsza odsłona jest w 100% przygotowana przez Jana Müller-Michaelisa, autora Chaos of Deponia oraz Goodbye Deponia.

Głównym bohaterem przygody będzie ponownie Rufus, który pewnego razu budzi się w swoim łóżku. Protagonista miał wizję upadku latającego miasta Elysium. W konsekwencji udaje się do profesora McChronicle, a ten zauważa pewne anomalia czasoprzestrzenne. Rufus bez większych przemyśleń postanawia wyruszyć w podróż, dzięki której uratuje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Studio zapowiedziało przygotowanie rozgrywki na około 20 godzin i podczas poznawania historii pojawimy się w ponad 100 lokacjach. Deponia Doomsday to największa i najbardziej rozbudowana odsłona w serii.

Gra już 1 marca zadebiutuje na komputerach osobistych, a w późniejszym terminie otrzymamy konkrety na temat premiery na PlayStation 4 i Xboksa One. 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Daedalic Entertainment deponia doomsday screeny Zapowiedź zwiastun