Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.02.2016 15:30
Wielkie zmiany w Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino. Mamy nowe informacje o przygodzie Geralta
5330V

Wielkie zmiany w Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino. Mamy nowe informacje o przygodzie Geralta

CD Projekt RED dopracowuje najnowszą opowieść Wiedźmina, która zadebiutuje na rynku w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Twórcy niezbyt chętnie wypowiadają się na temat produkcji, ale właśnie otrzymaliśmy ciekawą wiadomość, która zainteresuje sympatyków uniwersum. Szykujcie się na spore zmiany. 

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino to pełnoprawne rozszerzenie do Wiedźmin 3: Dziki Gon. Twórcy zdecydowali się przygotować dwa wielkie rozszerzenia, dzięki którym gracze poznają nowe przygody Geralta.

Opowieść z Krew i Wino od samego początku zapowiada się wyjątkowo dobrze. Deweloperzy zdradzili, że poznanie historii zajmie nam około 20 godzin i tym razem trafimy do zupełnie nowej lokacji.

Właśnie z tym rejonem jest związana spora zmiana. Właśnie dowiedzieliśmy się, że muzyka do DLC jest przygotowywana przez Mikołaja Stroińskiego, Marcina Przybyłowicza (twórcy dźwięków do podstawki) oraz przez Piotrka Musiała (This War of Mine). Wcześniej Musiał nie pracował dla CD Projekt RED, ale dołączenie do zespołu trzeciego kompozytora nie jest przypadkiem.

Autorzy zdecydowali się napisać muzykę do Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino zupełnie od podstaw! W tej sytuacji podczas nowej przygody nie usłyszymy dźwięków, które umilały nam szlachtowanie rywali przez wiele godzin we wcześniejszych opowieściach Geralta. Ta zmiana jest konsekwencją wprowadzenia bohatera do zupełnie nowego rejonu, który znacząco różni się od znanych nam terenów.

„Tak, Michał powrócił do prac nad rozszerzeniem i mamy także nowego kompozytora na pokładzie – Piotrek Musiał, który przygotowuje muzykę do gier 11 bit studios, w tym do This War of Mine, za którą otrzymał wiele nagród. Nasza trójka pracuje nad muzyką do Krew i Wino i to jest zupełnie nowa praca. Nie używamy żadnych elementów, które zostały przygotowane wcześniej, ponieważ mamy nowy obszar, nowe postacie oraz nową historię. To wszystko zasługuje na przygotowanie muzyki od podstaw.”

Jak widać szykują się spore zmiany, które zostaną zaakcentowane nawet przez muzykę. CD Projekt RED nie oszczędza i dzięki temu możemy szykować się na kawał przyjemnej historii. 

Źródło: http://wccftech.com/blood-wine-dlc-witcher-3-feature-completely-music-scratch/

Tagi: CD Projekt RED wiedźmin 3 krew i wino Wiedźmin 3: Dziki Gon